PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin chipuje pojemniki na śmieci. Dla lepszej kontroli

  • AW    31 lipca 2013 - 12:50
Lublin chipuje pojemniki na śmieci. Dla lepszej kontroli

Do 1 października wszystkie wykorzystywane pojemniki na śmieci w Lublinie zostaną oznakowane elektronicznie poprzez umieszczenie na nich chipów z zakodowanymi informacjami o rodzaju pojemnika, jego lokalizacji oraz przeznaczeniu. Po co? Miasto chce w ten sposób pozyskać informacji o miejscach załadunku odpadów.
Jak informuje lubelski magistrat, chipowanie pojemników to element wdrażanego w Lublinie systemu elektronicznego ewidencjonowania odbioru odpadów komunalnych.

Na terenie miasta pracownicy firm umieszczają elektroniczne znaczniki (chipy) na pojemnikach. Prace te wykonywane są wyłącznie przez wyraźnie oznakowanych pracowników KomEko oraz MPO Sita.

System monitoringu ma zapewnić stałe pozyskiwanie informacji pozwalających szybko podejmować działania naprawcze oraz zapobiegające występowaniu niepożądanych skutków. Dlatego każdy z pojazdów obsługujących lubelskie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy wyposażony jest, zgodnie z wymogami Ministerstwa Środowiska, w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego (GPS) umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie, odczytywanie i weryfikację danych o położeniu pojazdu i miejscach postojów oraz czujniki zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów.

Czytaj też: W gospodarce odpadami brakuje kontroli nad firmami wywożącymi śmieci
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.