PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin kończy sezon roweru miejskiego z liczbą 850 tysięcy wypożyczeń

  • JS    1 grudnia 2016 - 20:41
Lublin kończy sezon roweru miejskiego z liczbą 850 tysięcy wypożyczeń
W marcu Lubelski Rower Miejski został znacząco rozbudowany. Liczba rowerów zwiększyła się z 430 do 900 (fot, lublin.eu)

• W tym sezonie odnotowano ponad 400 tysięcy wynajmów więcej!
• Od 21 marca lublinianie skorzystali z wypożyczalni ponad 850 tysięcy razy, a grono użytkowników powiększyło się o 23 tysiące nowych osób.
Dzisiaj rowery są dostępne po raz ostatni w tym roku: po północy (już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach, choć wciąż można będzie jeszcze oddać wynajęty rower. Ponowne uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego nastąpi wiosną 2017 roku.

854 881 wypożyczeń oraz 22 917 rejestracji użytkowników miało miejsce w dniach 21 marca – 30 listopada, a więc w okresie funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego w tym roku. Porównując te wyniki z ubiegłorocznymi, w Lublinie nastąpił znaczny wzrost obu współczynników: o 195 i 120 procent. W całej historii systemu (w latach 2014-2016) 64 350 zarejestrowanych użytkowników skorzystało z systemu 1 420 490 razy.

Czytaj też: Rekordowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego

 - Kolejny, zakończony bardzo dobrymi wynikami sezon funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego, potwierdził trafność naszej decyzji o budowie, a następnie rozbudowie systemu. Obecnie Lublin wspólnie ze Świdnikiem, oferując w ramach wypożyczalni blisko 900 rowerów, znajduje się na pierwszym miejscu w Polsce pod względem dostępnych rowerów na tysiąc mieszkańców. W bieżącym roku ukończyliśmy lub wkrótce ukończymy kolejne odcinki tras rowerowych, z których większość przebiega przy istniejących stacjach, co jedynie zwiększy atrakcyjność systemu w przyszłych latach - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

W marcu Lubelski Rower Miejski został znacząco rozbudowany. Liczba rowerów zwiększyła się z 430 do 900, a liczba stacji - z 46 do 90 (w tym także pierwsze lokalizacje w Świdniku oraz specjalne wypożyczalnie rowerów dziecięcych w Lublinie: „ul. Leszczyńskiego” oraz „ul. Długosza”).

Dwadzieścia rowerów dla dzieci zostało w tym roku wypożyczonych blisko 2 tysiące razy. Średni czas pojedynczego wynajmu wynosił 24 minuty i osiem sekund. Z uwagi na rekreacyjny charakter rowerków, lublinianie najchętniej sięgali po nie w soboty i niedziele, kiedy miało miejsce 42 procent ich wynajmów z całego tygodnia.

Od wakacji zeszłego roku w ramach Lubelskiego Roweru Miejskiego można korzystać również z pięciu tandemów. W tym sezonie rowery dwuosobowe wynajmowano 2 646 razy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.