PARTNER PORTALU
  • BGK

Lublin wydał dwa razy mniej na odśnieżanie niż przed rokiem

  • PAP    5 marca 2014 - 19:18
Lublin wydał dwa razy mniej na odśnieżanie niż przed rokiem

- 5,2 mln zł wydał samorząd Lublina na odśnieżanie ulic tej zimy. To ponad dwa razy mniej niż przed rokiem. Zaoszczędzone pieniądze będą wydane na częstsze sprzątanie w lecie.
"Mamy nadzieję, że już zima się skończy i te pieniądze, które nie zostały dotychczas wydane, przeznaczymy na częstsze sprzątanie terenów objętych letnim utrzymaniem" - powiedział w środę na konferencji prasowej zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie Adam Borowy.

O ile w czasie poprzedniej zimy utrzymanie lubelskich ulic kosztowało 11,8 mln zł, to podczas tegorocznej tylko 5,2 mln zł - podał Borowy.

Dane lubelskiego zarządu dróg pokazują, że mijająca zima była znacznie mniej śnieżna od poprzedniej. W Lublinie śnieg padał tylko podczas 16 dni, a rok wcześniej - podczas 44 dni. Z miejskich ulic wywieziono 4,5 tys. metrów sześciennych śniegu, a poprzedniej zimy - 16 tys. metrów sześciennych. Firmy oczyszczające miasto zużyły w minionych miesiącach 4,1 tys. ton soli, zaś przed rokiem - 11 tys. ton.

Czytaj też:  Łagodna zima pozwoliła sporo zaoszczędzić

W Lublinie rozpoczęło się już sprzątanie miasta z zanieczyszczeń pozostałych po zimie. Obejmie około 170 km ulic i będzie kosztowało około 600 tys. zł, podobnie jak przed rokiem. Prace prowadzone są głównie nocą, aby nie przeszkadzać w ruchu pojazdów. Mają być zakończone w ciągu trzech tygodni.

Dodatkowe 200 tys. zł przeznaczono na usuwanie dzikich wysypisk śmieci. Z firmami sprzątającymi współpracuje straż miejska, która powołała wyspecjalizowany "ekopatrol". Liczy on sześciu strażników oddelegowanych do kontrolowania porządku i stanu środowiska w mieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.