PARTNER PORTALU
  • BGK

Lubuskie, gospodarka odpadami: wykreślili instalację z listy RIPOK-ów

  • pt    8 października 2015 - 14:38
Lubuskie, gospodarka odpadami: wykreślili instalację z listy RIPOK-ów

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję o zamknięciu RIPOK-a w Dąbrówce

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął decyzję w sprawie wykreślenia firmy Wexpool Sp. z o.o. z Dąbrówki Wlkp. z regionów gospodarki odpadami komunalnymi.
- Należąca do firmy instalacja do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych nie spełnia wymagań ochrony środowiska oraz wymagań dotyczących regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. Decyzja była więc jednoznaczna - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Sytuacja sanitarno-środowiskowa panująca od dłuższego czasu na wysypisku śmieci oraz instalacjach przetwarzania odpadów i produkcji paliwa z odpadów firmy Wexpool w sposób szczególny dotykała okoliczną ludność– uzasadnia swoją decyzję urząd, dodają, że niedawno miał tam miejsce ogromny pożar śmieci.

Kontrola WIOŚ

Zarząd Województwa podjął więc działania mające na celu sprawdzenie, czy działalność firmy jest zgodna z przepisami prawa.

Marszałek Polak zwróciła się do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z prośbą o informacje na temat wyników kontroli przeprowadzonej w zakładzie.

Okazało się, że firma ta nie poczyniła żadnych kroków, by dostosować instalację do rozporządzenia Ministra Środowiska.

Zmiany w Planie Gospodarki Odpadami

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął więc decyzję o zmianie uchwały w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla województwa lubuskiego na lata 2012-2017 z perspektywą do 2020 roku. Zmiana dotyczy wykreślenia firmy Wexpool.

Instalacja z Dąbrówki Wlkp. straci status instalacji regionalnej do mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, kiedy radni województwa podejmą stosowną uchwałę na wniosek zarządu. Sprawa ta będzie przedmiotem obrad podczas najbliższej sesji

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • 03457, 2015-10-08 15:03:15

    To oznacza wzrost wysokości opłat za odpady - a przecież można było tak niwinnie robić - fakt.pl/polityka/komorowski-w-pali-ognisko-na-dzialce,artykuly,485447.html