Lubuskie, Orkan Ksawery: Mieszkańcy znów mają prąd. Awarie energetyczne po wichurach usunięte

W woj. lubuskim przywrócono zasilanie wszystkim odbiorcom, którzy stracili je po ubiegłotygodniowej wichurze – poinformował rzecznik Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp. Enea Operator Krzysztof Osiński.
Lubuskie, Orkan Ksawery: Mieszkańcy znów mają prąd. Awarie energetyczne po wichurach usunięte
Skala awarii energetycznych spowodowanych przez orkan Ksawery była największa w historii woj. lubuskiego (fot.pixabay.com)

Dodał, że skala awarii energetycznych spowodowanych przez orkan Ksawery była największa w historii tego regionu.

"Przez kilka dni nasze ekipy pracowały dzień i noc, by jak najszybciej usunąć skutki wichury. Ostanie awarie usunięto w środę. Na razie trudno określić wysokość strat i podać dokładne statystyki - te będą znane za kilka tygodni. Najważniejsze, że sytuacja wróciła do normy i udało się przywrócić zasilanie wszędzie tam, gdzie go nie było" - powiedział PAP Osiński.

Po orkanie najtrudniejsza sytuacja jeśli chodzi o awarie energetyczne występowała w województwie lubuskim, a także w Zachodniopomorskiem - w okolicach Szczecina, Stargardu i Goleniowa. W Wielkopolsce awarie wystąpiły głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy i Wrześni.

Czytaj też: Orkan Ksawery: Bilans wichur nad Polską

W kulminacyjnym momencie po wichurze bez prądu na obszarze działania Enei było ponad 630 tys. odbiorców, a w samym woj. lubuskim - 338 tys. w ponad 1,3 tys. miejscowościach.

Lubuska straż pożarna w ciągu kilku minionych dni przeprowadziła ok. 2 tys. interwencji związanych z akcjami ratunkowymi oraz usuwaniem skutków przejścia żywiołu. Najczęściej strażacy usuwali wiatrołomy; interwencje dotyczyły też zerwanych i uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Największe spustoszenie wichura wyrządziła jednak infrastrukturze energetycznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Na początku roku zmieniłem dostawcę energii elektrycznej na firmę Axpo. Od tamtej pory nie mam problemów z ciągłością dostawy prądu nawet w taką pogodę ;) Ponadto całkiem fajne mają ceny !

Wiwi, 2017-10-31 18:01:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE