PARTNER PORTALU
 • BGK

Lubuskie, Przewozy Regionalne: pojadą pociągi z Gorzowa do Berlina

 • pt    1 lutego 2016 - 14:05
Lubuskie, Przewozy Regionalne: pojadą pociągi z Gorzowa do Berlina

Uruchomione zostaną połączenia kolejowe z Gorzowa do Berlina (fot.lubuskie.pl)

• Odbyły się trójstronne rozmowy dotyczące uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Gorzów Wielkopolski – Berlin.
• Podtrzymano wcześniejszą propozycję uruchomienia dwóch połączeń z Gorzowa do Berlina oraz jednego połączenia z Berlina do Gorzowa.
W ostatnich dniach stycznia odbyły się trójstronne rozmowy dotyczące uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Gorzów Wielkopolski – Berlin, w których uczestniczyli przedstawiciele zarządu województwa, spółki Przewozy Regionalne oraz jej podwykonawcy – spółki Arriva. Podczas spotkania ustalono warunki umowy.

Umowa ma mieć charakter pilotażowy i nie może być podpisana na dłuższy czas z uwagi na planowany remont estakady w Gorzowie Wlkp., którego rozpoczęcie zarządca infrastruktury przewiduje na grudzień 2016 roku.

Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy jest również związany z obligatoryjnym terminem korekty rozkładu jazdy na sezon 2017.

Podtrzymano wcześniejszą propozycję uruchomienia dwóch połączeń z Gorzowa Wlk. do Berlina oraz jednego połączenia z Berlina do Gorzowa.

Strony ustaliły, że stawka za tzw. pociągokilomter na realizację zamówienia nie może być wyższa niż średnia stawka obowiązująca na pozostałych połączeniach w regionie lubuskim.

Zaproponowano kwartalne rozliczenia należności w oparciu o wskaźnik obłożenia - Przewozy Regionalne niezwłocznie sprawdzą możliwość realizacji tego rozwiązania.

Wynegocjowane warunki wymagają zgody zarządu województwa lubuskiego. Oferta zostanie przedłożona także radnym województwa podczas najbliższej sesji sejmiku, 8 lutego 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • DS, 2016-03-14 16:23:08

  Mamy 14 marca a pociągu - przynajmniej w rozkładzie nie ma.....
 • molixi, 2016-03-08 15:02:24

  Zaplanowałem sobie już wyjazd na weekend, jestem wielkim zwolennikiem pociągów i najczęściej korzystam z Przewozów Regionalnych, są tanie bilety , wysoki komfort jazdy i jeżdżą punktualnie, czego chcieć wiecej :)
 • Kasia, 2016-02-29 22:03:47

  Połączenie międzynarodowe z Przewozami Regionalnymi to dobre posunięcie i oferta dla pasażerów :)Jak dla mnie to świetna sprawa , jak tylko się pojawi to skorzystam z okazji i przejadę się do Berlina