Lubuskie wykorzysta węgiel brunatny

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 30-09-2013
  • drukuj
Władze woj. lubuskiego zapisały w „Strategii Energetyki Województwa Lubuskiego do 2020 roku” zabezpieczenie oraz wykorzystanie lokalnych bogactw naturalnych, w tym złóż węgla brunatnego.
Lubuskie wykorzysta węgiel brunatny

Największym pod względem energetycznym bogactwem naturalnym na obszarze województwa lubuskiego są znaczące pokłady węgla brunatnego na terenie gmin Gubin i Brody.

To skłania gospodarzy regionu do decyzji w kierunku budowy nie tylko nowego zagłębia węgla brunatnego, ale także do budowy kompleksu energetycznego w jej pobliżu - informuje „Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

I jeszcze jedno - oczywiście nie było praktycznie żadnej debaty społecznej przed przyjęciem tej strategii (a już w szczególności na obszarach przewidzianych do zniszczenia przez planowana kopalnię). Taka to mamy samorządność w Lubuskim.

mieszkaniec gminy Brody, 2013-11-02 20:31:11 odpowiedz

Kolejna kompromitacja urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze. Do strategii wpisano jakieś prace energetyczne w rejonie Brodów i Gubina a jednocześnie okazało się, że PGE nie jest zainteresowana tym projektem. Jeśli więc PGE nic nie chce robić w rejonie Gubina to skąd pani marszałek Polak weźmie śr...odku na realizację tego projektu (a chodzi to o 30 miliardów złotych). To budżet Lubuskiego na 60 lat! Jak widać papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie. rozwiń

mieszkaniec gminy Brody, 2013-11-02 20:23:59 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE