PARTNER PORTALU
 • BGK

Ludzie boją się szczurów i smrodu

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    13 marca 2013 - 10:52
Ludzie boją się szczurów i smrodu

Kilkaset osób podpisało się pod protestem przeciwko rozbudowie sortowni odpadów w Pszczynie. Ludzie boją się much, szczurów i smrodu.
Sortownia stoi niedaleko osiedla i ekologicznej plantacji warzyw - pisze „Gazeta Wyborcza Katowice".

Spółka Remondis, która odbiera odpady komunalne w Pszczynie, chce za kilkanaście milionów złotych postawić tunele do przetwarzania odpadów. Mieszkańcy protestują, bo dowiedzieli się, że w starostwie pszczyńskim już wydano pozwolenie na budowę.

Nie dowierzają obietnicom, że dzięki zamontowaniu nowoczesnych filtrów inwestycja ma być bezpieczna dla środowiska.

To nie pierwsze takie protesty w tym miejscu. Sąsiedzi otwartej rok temu sortowni od początku narzekali na smród, muchy i szczury. Pismo trafiło właśnie do burmistrza miasta Dariusza Skrobola, a ten obiecał, że za kilka dni spotka się z protestującymi mieszkańcami.

Burmistrz zapewnia, że sortownia będzie mniej uciążliwa - pisze „Gazeta Wyborcza Katowice".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (9)

 • Rząd nasz chce utopić, 2013-03-14 13:11:57

  Tylko, że zapisy w UOCIPG nie pozwalaja na samodzielne ustanawianie sobie róznych metod przez przedsiębiorców. Muszą to w tej chwili zrobić gminy, które maja nikłe pojecie o całym problemie. Jedyną mozliwą drogą jest zaskarzenie ustawy, lub silny nacisk na rzad by szybko z niej się wycofał. Inacze...j wpakujemy się w g..., z którego przez 15 lat nie wyjdziemy.  rozwiń
 • Konrad M., 2013-03-14 12:05:23

  ZK1 - a wpisz do google.pl hasło "system eko ab" i znajdziesz tam także wyliczenia i informacje o tym, że system działa już sześć lat bilansując się w ramach opłat. A nawet znajdzie się w google telefon do inż. Andrzeja Bartoszkiewicza - można dopytać się reszty. Oczywiście Internet nie za...stąpi wizyty roboczej w Płocku - ale o tym rozmawiać już telefonicznie...  rozwiń
 • 777, 2013-03-14 12:03:31

  Bo ludzie to by chcieli wysłac smieci na księzyc, a żeby za to zaplacił wójek z ameryki