Ludzie boją się szczurów i smrodu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 13-03-2013
  • drukuj
Kilkaset osób podpisało się pod protestem przeciwko rozbudowie sortowni odpadów w Pszczynie. Ludzie boją się much, szczurów i smrodu.
Ludzie boją się szczurów i smrodu

Sortownia stoi niedaleko osiedla i ekologicznej plantacji warzyw - pisze „Gazeta Wyborcza Katowice".

Spółka Remondis, która odbiera odpady komunalne w Pszczynie, chce za kilkanaście milionów złotych postawić tunele do przetwarzania odpadów. Mieszkańcy protestują, bo dowiedzieli się, że w starostwie pszczyńskim już wydano pozwolenie na budowę.

Nie dowierzają obietnicom, że dzięki zamontowaniu nowoczesnych filtrów inwestycja ma być bezpieczna dla środowiska.

To nie pierwsze takie protesty w tym miejscu. Sąsiedzi otwartej rok temu sortowni od początku narzekali na smród, muchy i szczury. Pismo trafiło właśnie do burmistrza miasta Dariusza Skrobola, a ten obiecał, że za kilka dni spotka się z protestującymi mieszkańcami.

Burmistrz zapewnia, że sortownia będzie mniej uciążliwa - pisze „Gazeta Wyborcza Katowice".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tylko, że zapisy w UOCIPG nie pozwalaja na samodzielne ustanawianie sobie róznych metod przez przedsiębiorców. Muszą to w tej chwili zrobić gminy, które maja nikłe pojecie o całym problemie. Jedyną mozliwą drogą jest zaskarzenie ustawy, lub silny nacisk na rzad by szybko z niej się wycofał. Inacze...j wpakujemy się w g..., z którego przez 15 lat nie wyjdziemy. rozwiń

Rząd nasz chce utopić, 2013-03-14 13:11:57 odpowiedz

ZK1 - a wpisz do google.pl hasło "system eko ab" i znajdziesz tam także wyliczenia i informacje o tym, że system działa już sześć lat bilansując się w ramach opłat. A nawet znajdzie się w google telefon do inż. Andrzeja Bartoszkiewicza - można dopytać się reszty. Oczywiście Internet nie za...stąpi wizyty roboczej w Płocku - ale o tym rozmawiać już telefonicznie... rozwiń

Konrad M., 2013-03-14 12:05:23 odpowiedz

Bo ludzie to by chcieli wysłac smieci na księzyc, a żeby za to zaplacił wójek z ameryki

777, 2013-03-14 12:03:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE