Luka w ustawie śmieciowej

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 21-11-2012
  • drukuj
Zmiany, które mają wejść w życie najpóźniej do połowy przyszłego roku, obligują mieszkańców do wnoszenia opłat za odbieranie odpadów.
Luka w ustawie śmieciowej

W ustawie brakuje jednak przepisów odnoszących się do ochrony konsumentów - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Zamieszanie wokół śmieci spółdzielczych

Jeśli wybrany przez gminę wykonawca nie będzie chciał od kogoś odbierać odpadów, to takiej osobie pozostanie tylko skarga do gminy.

Zadbanie o interes mieszkańców będzie zależeć od władz lokalnych. Ustawa stanowi, że radni ustalają częstość i sposób pozbywania się odpadów.

Ministerstwo Środowiska, które opracowało zmiany, przekonuje, że gmina powinna przewidzieć sytuacje awaryjne i w razie czego, po informacjach od mieszkańców o wystąpieniu problemów, podjąć interwencję - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (11)ZOBACZ WSZYSTKIE

To nie są żadne luki - to lodziarskie wersety - takie na przykład jak art. 3a ust. 1 i 2 ustawy śmieciowej w którym jest zapisane, że RIPOK-ami będą się mogły zajmować gminy tylko wtedy gdy nie będzie się to opłacało śmieciowym baronom...

diurka w sicie sortowni, 2012-11-26 18:09:13 odpowiedz

Nie jedyna to luka, tych luk jest więcej niż diurek w sicie na sortowni! A może o to chodzilo, bo w razie gdyby nie wyszlo to gminy zawsze moga powiedzieć - to nie my to "oni"!!!!

zmyslny dobromir, 2012-11-26 15:28:53 odpowiedz

Ach - to ja nareszcie zrozumiałem dlaczego w Polsce śmieci są w lasach, na łąkach i w rowach - to po prostu mszczą się tak ludzie urażeni, że nikt im nie płaci za odpady... no, no - trudno zrozumieć Polaków...

Komisarz unijny , 2012-11-21 21:47:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE