PARTNER PORTALU
  • BGK

M na wynajem od rządu

  • PAP    18 lipca 2013 - 18:00
M na wynajem od rządu

5 mld zł w cztery lata ma zainwestować w czynszówki rządowy Fundusz Mieszkań na Wynajem. Zamieszka w nich ponad 20 tys. rodzin. Czynsz ma być nawet o połowę niższy od rynkowego.
"Inicjatywa Ministerstwa Finansów zakłada stworzenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego funduszu mieszkań na wynajem. Zwiększy to mobilność i ułatwi wejście na rynek pracy, szczególnie młodym ludziom" - podkreślił wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.

Wiceminister finansów wyjaśnił, że fundusz będzie działał na zasadach rynkowych. Jak dodał, jego celem jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem oraz zmniejszenie problemu braku lokali w kraju.

"Dzięki naszej inicjatywie pojawi się do 20 tys. mieszkań na wynajem w ciągu 4 lat. Ułatwi to znalezienie pracy młodym ludziom. BGK docelowo zainwestuje w program 5 mld zł. Szczegóły zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu" - zaznaczył Kowalczyk.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • KRZYSZTOF, 2013-07-21 20:27:43

    WITAM. TO WSPANIALA WIADOMOSC - CHCIALBYM WROCIC Z LONDYNU DO GDYNI ,KIEDY TEN FUNDUSZ MIESZKAN ZACZNIE DZIALAC - KIEDY I GDZIE SKLADAC WNIOSKI ,KTO SIE KWALIFIKUJE ,JAKA WPLATA I OPLATY .POZDRAWIAM KRZYSZTOF Email.hsal-course@wp.pl