PARTNER PORTALU
  • BGK

Majchrowski dał urzędnikom 9 mln zł premii

  • Przegląd prasy/ Gazeta Krakowska    14 marca 2011 - 07:52
Majchrowski dał urzędnikom 9 mln zł premii

Radni Krakowa dziwią się rozrzutności prezydenta, bo w kasie miejskiej brakuje 30 mln zł na komunikację.
Za 2009 rok urzędnicy otrzymali tzw. nagrody kwartalne na łączną kwotę 6,9 mln zł – pisze „Gazeta Krakowska”. Nie przyznano w ogóle tzw. nagród prezydenckich. Tymczasem za rok 2010 na konta urzędników trafiło 8,9 mln zł.

Prezydent uważa, że kwota 8,9 mln zł brutto wcale nie jest wysoka, jeżeli pod uwagę wziąć liczbę pracowników, czyli ok. 2300 osób.

Te argumenty nie przekonują przewodniczącego klubu rządzącej w radzie miasta Platformy. Zwraca uwagę na to, że akurat za 10 mln zł jego klub chciał stworzyć tzw. fundusz drogowy, który miał służyć wymienianiu nakładki asfaltowej na dziurawych krakowskich ulicach.

Przypomina również, że 11 mln zł brakuje miastu na wprowadzenie biletu trasowego w MPK na określoną liczbę przystanków. Zamiast niego proponuje się gorsze bilety czasowe i podwyżki. Urzędnicy chcą nimi zapełnić dziurę w budżecie na komunikację miejską, która wynosi ok. 30 mln zł – pisze „Gazeta Krakowska”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2011-03-22 08:40:55

    Niech się nikt, ponad miarę, z tej to racji nie pieni, Bo Prezydent, na premie, daje z własnej kieszeni. Więc jak widać, Szanowni Krakowianie, z tego, To nie mogą być Wasze pieniądze, lecz Jego ! Ale jeśli, choć grosik, z Waszej kiesy wydrze, Nie winniście przewiny darować tej Hydrze....  rozwiń
  • Peter, 2011-03-14 19:11:26

    Widac pan prezydent ma w tym swoj glebszy cel, prawdopodbnie oparty o wlasna kieszen. Krakowianiae a wy co barany ?? nie umiecie powiedziec nie?? Od czego macie face booka i inne formy. 2300 urzednikow pracownikow na miasto jak Krakow to jak wrzod , wystarczylo by 200, ale sie komuna nadal panoszy w... Krakowie  rozwiń