PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska. Pod koniec kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna

  • KDS    8 lutego 2018 - 17:55
Małopolska. Pod koniec kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna
- Podhalańska Kolej Regionalna to nie tylko odpowiedź na potrzeby turystów w sezonie zimowym czy letnim, ale też spore ułatwienie na co dzień - mówi Jacek Krupa (fot.malopolska.pl)

Mieszkańcy Podhala od 27 kwietnia 2018 r. będą mogli jeszcze szybciej dostać się do Zakopanego. Jacek Krupa, marszałek Małopolski poinformował, że tego dnia startuje Podhalańska Kolej Regionalna.
PKR ma kursować na odcinku z Nowego Targu do Zakopanego – pociągi mają odjeżdżać w odstępach około 60-cio minutowych, a nie jak dotychczas – kilkugodzinnych.

Jak informują przedstawiciele samorządu, dodatkowe 11 par składów, w połączeniu z obecnie kursującymi pociągami na trasie Kraków Główny – Sucha Beskidzka – Zakopane, mają poprawić częstotliwość i atrakcyjność transportu kolejowego na Podhalu. 

- Podhalańska Kolej Regionalna to nie tylko odpowiedź na potrzeby turystów w sezonie zimowym czy letnim, ale też spore ułatwienie na co dzień. Przewidujemy, że wielu mieszkańców wybierze właśnie pociąg, jako alternatywę w codziennej drodze do szkoły czy pracy. Co więcej, uspokojenie ruchu na Zakopiance przyniesie też inne wymierne korzyści – z poprawą jakości powietrza na czele – mówi marszałek Krupa.

Koszt uruchomienia nowych połączeń kolejowych do połowy grudnia br. oszacowano na kwotę 2,5 mln zł. W większości pokryje je województwo małopolskie, 600 tys. zł dołożą biorące udział w projekcie miasta: Zakopane i Nowy Targ, powiaty: nowotarski i tatrzański oraz gminy: Biały Dunajec, Poronin i Szaflary.

Podhalańska Kolej Regionalna będzie obsługiwana w całości przez Przewozy Regionalne. Samorząd Województwa Małopolskiego planuje kontynuację połączenia również w następnych latach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • topjes, 2018-02-08 18:27:50

    Beznadziejny artykuł. A gdzie czas przejazdu???