PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska. Spore utrudnienia przez kolejową inwestycję

  • PAP/AH    10 maja 2018 - 13:24
Małopolska. Spore utrudnienia przez kolejową inwestycję
Do tej pory w ramach inwestycji odnowiono perony na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica. (fot. PTWP)

Przewoźnicy kolejowi wprowadzili na miesiąc zastępczą komunikację autobusową na odcinku Grybów – Nowy Sącz – Krynica w Małopolsce w związku z pracami remontowymi prowadzonymi przez PKP PLK między Grybowem a Kamionką Wielką na trasie kolejowej nr 96 Tarnów – Muszyna.
Jak poinformowała w czwartek (10.05.) Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, ze względu na duży zakres robót kolejna faza prac na odcinku Grybów - Kamionka Wielka wymaga miesięcznych zmian w organizacji ruchu pociągów - od 8 maja do 8 czerwca. Przewoźnicy kolejowi zapewnili zastępczą komunikację autobusową na odcinku Grybów - Nowy Sącz - Krynica. Nie będzie ona obowiązywać 12 i 13 oraz 19 i 20 oraz 26 i 27 maja.

Zadanie inwestycyjne PLK na odcinku Grybów - Kamionka Wielka, realizowane jest w ramach projektu większego projektu obejmującego linię kolejową nr 96 Tarnów - Muszyna. Finansowane jest on ze środków budżetowych. Wartość robót to wynosi blisko 60 mln zł netto. Dzięki modernizacji zwiększy się kolejowa dostępność regionów atrakcyjnych turystycznie na południu kraju.

Na linii między Grybowem a Kamionką Wielką wymieniane są tory, rozjazdy i elementy sieci trakcyjnej. Trwa przebudowa peronów w stacji Ptaszkowa, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Prowadzony jest remont wiaduktu nad drogą wojewódzką w Grybowie oraz sześciu przepustów w Ptaszkowej, Grybowie i w Mszalnicy.

Do tej pory w ramach inwestycji odnowiono perony na stacji Ptaszkowa i przystanku Mszalnica. W przyszłym miesiącu do dyspozycji pasażerów będą przekazane kolejne przebudowane obiekty na stacji Ptaszkowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.