PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska, Szybka Kolei Aglomeracyjna: Od poniedziałku zmiany w rozkładzie

  • bad/PAP    5 lutego 2017 - 09:26
Małopolska, Szybka Kolei Aglomeracyjna: Od poniedziałku zmiany w rozkładzie

• Od poniedziałku zostaną wprowadzone korekty w rozkładzie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) w województwie małopolskim.
• Dotyczą przede wszystkim linii Kraków - Tarnów – Nowy Sącz – Piwniczna/Krynica.
Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wprowadzone zmiany są efektem odbytych w dniach 16-22 stycznia konsultacji projektu rozkładu jazdy na dwóch liniach: SKA2 Kraków - Sędziszów oraz SKA3 Kraków - Tarnów i Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica. W ich trakcie mieszkańcy zgłosili 184 uwagi, z których większość dotyczyła oferty na odcinku Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica.

Od poniedziałku przesunięte zostaną popołudniowe odjazdy pociągów z Nowego Sącza do Tarnowa z godzin 15:25 i 16:55 na 14:22 i 15:37 oraz wieczorne połączenie między Krynicą a Krakowem - planowana godzina odjazdu pociągu ze stacji Krynica to 17:08.

Czytaj też: LOT uruchamia nowe rejsy z Zielonej Góry do Warszawy

Skorygowane będą też godziny kursowania wybranych pociągów relacji Nowy Sącz - Piwniczna - w miejsce pociągów odjeżdżających z Nowego Sącza po godzinie 10.00 i 12.00 wprowadzono kursy po godz. 14.00 i 16.00.

Odjazd porannego pociągu z Tarnowa do Nowego Sącza został przesunięty z 10:50 na 7:43. W planach jest także zwiększenie liczby połączeń na linii SKA3.

Wśród uwag dotyczących linii SKA2 Sędziszów - Miechów - Kraków dominowały te odnoszące się do drobnych korekt godzin kursowania pociągów oraz wydłużenia relacji niektórych kursów. Wprowadzenie tych zmian będzie możliwe od 12 marca.

Obecnie w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej działają trzy linie: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny - Miechów/Sędziszów oraz SKA3 Kraków - Tarnów i Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica. Obsługują je dwie spółki: samorządowa Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne.

W planach są kolejne linie aglomeracyjne, w tym z Krakowa do Skawiny, a później wydłużenie jej w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej i Oświęcimia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.