PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska. W dni smogowe darmowe przejazdy koleją

  • KDS    3 marca 2018 - 11:33
Małopolska. W dni smogowe darmowe przejazdy koleją
Z przejazdów będą mogły skorzystać wszystkie osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny pojazdu wraz z aktualnymi badaniami technicznymi. (fot.malopolska.pl)

Od 1 marca wszyscy kierowcy, którzy w czasie dużego zanieczyszczenia powietrza przesiądą się z samochodu na pociąg, nie muszą płacić za bilet - przypomina Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Nowe przepisy wprowadzające darmowe przejazdy kolejami na obszarze Aglomeracji Krakowskiej możliwe są dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. 

- Zachęcam wszystkich kierowców, by w dni kiedy zanieczyszczenie powietrza znacznie przekroczy normy, wybrali darmową podróż pociągiem, a samochód zostawili na parkingu. Jestem pewien, że wielu z nich przekona się, że małopolska kolej to jeden z najwygodniejszych środków transportu i w przyszłości będzie częściej korzystać z usług naszych przewoźników – przekonuje marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Bezpłatne przejazdy będą realizowane zarówno przez Koleje Małopolskie jak i Przewozy Regionalne na obszarze Aglomeracji Krakowskiej (ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica) w dni gdy wartość stężenia pyłu PM10 przekroczy 141 mikrogramów na metr sześcienny.

Z przejazdów będą mogły skorzystać wszystkie osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny pojazdu wraz z aktualnymi badaniami technicznymi. Mogą one zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ula, 2018-03-09 08:43:40

    Do ed: nawet jeszce dalej z Chrzanowa tez
  • ed, 2018-03-08 13:45:22

    Szkoda że przejazdy są tylko w I strefie PKP, powiat się kończy na II strefie i wg mnie tam powinny sie konczyc granice takiego przejazdu zwazywszy na to ze wiekszość mieszkajacych tam osob pracuje w Krakowie