PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolska. Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy

  • pt/pap    12 marca 2017 - 09:27
Małopolska. Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy
W rozkładzie jazdy 2016/2017 na terenie województwa małopolskiego kursują 323 pociągi (fot.archiwum)

• W niedzielę, 12 marca weszła w życie kolejna korekta rozkładu jazdy w województwie małopolskim.
• Zakłada ona niewielkie zmiany godzin odjazdów pociągów, co ma ułatwić podróżowanie.
• Przesunięto też datę zamknięcia torów między stacjami Kraków Główny i Kraków Płaszów.
Od niedzieli została zmieniona godzina odjazdu z Katowic pociągu do Sędziszowa: zamiast o godz. 13.35 wyrusza pół godziny później. Dzięki temu uczniowie z Olkusza będą mogli bez problemu zdążyć po lekcjach na pociąg.

Zmienia się również rozkład jazdy składu "Orlik" relacji Częstochowa - Kraków - Częstochowa. Od niedzieli pociąg przyjeżdża do Krakowa 20 minut później (czyli około godz. 8.30), a wyjeżdża o 18.42 - a więc 1,5 godziny później. Ponadto, kurs z Krakowa do Sędziszowa z godziny 18.12 przesunięto na 17.25. Poranny pociąg o 7.19, który dotychczas kursował z Krakowa do Miechowa został przedłużony do Sędziszowa.

Zarządca infrastruktury kolejowej przesunął też planowane na koniec kwietnia tego roku zamknięcie torów na odcinku między stacjami Kraków Główny i Kraków Płaszów. Nastąpi to najwcześniej w lipcu tego roku.

W rozkładzie jazdy 2016/2017 na terenie województwa małopolskiego kursują 323 pociągi. Transport regionalny realizują dwie firmy: samorządowe Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne, z którymi samorząd województwa podpisał umowy na świadczenie usług przewozowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.