PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolski samorząd dofinansuje kursowanie 348 pociągów

  • PAP    8 grudnia 2009 - 17:16

348 pociągów regionalnych będzie dofinansowanych z budżetu województwa małopolskiego w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie 13 grudnia. Samorząd przeznaczy na ten cel 69 mln zł, czyli o ponad 7 mln więcej niż w tym roku.
Zgodnie z prawem, urzędy marszałkowskie są zobowiązane do organizowania i dofinansowywania regionalnych przewozów pasażerskich na terenie swojego regionu.

Jak poinformował dziennikarzy we wtorek wicemarszałek województwa Roman Ciepiela, Małopolska jest pierwszym regionem, który podpisał roczną umowę ze spółką Przewozy Regionalne.

Zgodnie z dokumentem w nowym rozkładzie zwiększy się liczba pociągów dofinansowanych przez samorząd województwa z 328 w 2009 r. do 348 w 2010 r. Nowe połączenia dotyczyć będą głównie styku województw małopolskiego i śląskiego.

W sumie przewidziano kursowanie 395 pociągów regionalnych, w tym 47 stanowić będą składy niefinansowane z budżetu województwa: 39 pociągów międzyregionalnych InterRegio, cztery pociągi międzynarodowe oraz cztery w ruchu przygranicznym.

Przewoźnik rozwija ofertę promocyjną "Połączenie w dobrej cenie", która początkowo obejmowała tylko 10 odcinków na terenie Małopolski. Obecnie obowiązuje ona na 44 odcinkach, po których można taniej podróżować.(PAP)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.