Małopolski samorząd dofinansuje kursowanie 348 pociągów

348 pociągów regionalnych będzie dofinansowanych z budżetu województwa małopolskiego w nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie 13 grudnia. Samorząd przeznaczy na ten cel 69 mln zł, czyli o ponad 7 mln więcej niż w tym roku.

Zgodnie z prawem, urzędy marszałkowskie są zobowiązane do organizowania i dofinansowywania regionalnych przewozów pasażerskich na terenie swojego regionu.

Jak poinformował dziennikarzy we wtorek wicemarszałek województwa Roman Ciepiela, Małopolska jest pierwszym regionem, który podpisał roczną umowę ze spółką Przewozy Regionalne.

Zgodnie z dokumentem w nowym rozkładzie zwiększy się liczba pociągów dofinansowanych przez samorząd województwa z 328 w 2009 r. do 348 w 2010 r. Nowe połączenia dotyczyć będą głównie styku województw małopolskiego i śląskiego.

W sumie przewidziano kursowanie 395 pociągów regionalnych, w tym 47 stanowić będą składy niefinansowane z budżetu województwa: 39 pociągów międzyregionalnych InterRegio, cztery pociągi międzynarodowe oraz cztery w ruchu przygranicznym.

Przewoźnik rozwija ofertę promocyjną "Połączenie w dobrej cenie", która początkowo obejmowała tylko 10 odcinków na terenie Małopolski. Obecnie obowiązuje ona na 44 odcinkach, po których można taniej podróżować.(PAP)

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE