PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie: 44 projekty walczą o pieniądze na ekologiczny transport

  • PAP/JS    2 marca 2017 - 16:32
Małopolskie: 44 projekty walczą o pieniądze na ekologiczny transport
Wnioski dotyczące dofinansowania zakupu nowoczesnych, ekologicznych autobusów złożyły samorządy z Sądecczyzny, Podhala, ziemi tarnowskiej i Małopolski Zachodniej. Fot. MPK Kraków

• 44 projekty dotyczące ekologicznego transportu zgłoszone przez małopolskie samorządy ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
• W sumie zarząd województwa przeznaczył na ten cel prawie 260 mln zł.
Wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys poinformował, że zakończył się nabór wniosków w konkursie dotyczącym rozwoju ekologicznego transportu. Wyniki postępowania zostaną ogłoszone w czerwcu tego roku.

O unijne wsparcie mogły ubiegać się w nim samorządy lokalne oraz podległe im przedsiębiorstwa, które świadczą publiczne usługi transportowe w małopolskich miejscowościach. Do konkursu dopuszczono projekty z uzyskaną wcześniej pozytywną oceną forów subregionalnych. Konkurs nie obejmował Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego.

"Dzięki środkom unijnym z naszego regionalnego programu operacyjnego mieszkańcy Małopolski zyskają autobusy, które są nie tylko wygodne i nowoczesne, ale przede wszystkim bardziej ekologiczne" - zaznaczył Sorys.

Wnioski dotyczące dofinansowania zakupu nowoczesnych, ekologicznych autobusów złożyły samorządy z Sądecczyzny, Podhala, ziemi tarnowskiej i Małopolski Zachodniej.

Mogą też powstać kolejne parkingi park&ride, szczególnie w pobliżu dworców kolejowych. Takie projekty przedstawiły m.in. Krzeszowice, Wadowice i Grybów.

Do konkursu zgłoszono też wiele projektów obejmujących budowę nowych tras rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych. Wicemarszałek Sorys przypomniał, że region realizuje także ambitny program budowy ścieżek rowerowych, zakładający powstanie ok. 1000 km takich tras do 2020 roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.