Małopolskie: 44 projekty walczą o pieniądze na ekologiczny transport

• 44 projekty dotyczące ekologicznego transportu zgłoszone przez małopolskie samorządy ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.
• W sumie zarząd województwa przeznaczył na ten cel prawie 260 mln zł.
Małopolskie: 44 projekty walczą o pieniądze na ekologiczny transport
Wnioski dotyczące dofinansowania zakupu nowoczesnych, ekologicznych autobusów złożyły samorządy z Sądecczyzny, Podhala, ziemi tarnowskiej i Małopolski Zachodniej. Fot. MPK Kraków

Wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys poinformował, że zakończył się nabór wniosków w konkursie dotyczącym rozwoju ekologicznego transportu. Wyniki postępowania zostaną ogłoszone w czerwcu tego roku.

O unijne wsparcie mogły ubiegać się w nim samorządy lokalne oraz podległe im przedsiębiorstwa, które świadczą publiczne usługi transportowe w małopolskich miejscowościach. Do konkursu dopuszczono projekty z uzyskaną wcześniej pozytywną oceną forów subregionalnych. Konkurs nie obejmował Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego.

"Dzięki środkom unijnym z naszego regionalnego programu operacyjnego mieszkańcy Małopolski zyskają autobusy, które są nie tylko wygodne i nowoczesne, ale przede wszystkim bardziej ekologiczne" - zaznaczył Sorys.

Wnioski dotyczące dofinansowania zakupu nowoczesnych, ekologicznych autobusów złożyły samorządy z Sądecczyzny, Podhala, ziemi tarnowskiej i Małopolski Zachodniej.

Mogą też powstać kolejne parkingi park&ride, szczególnie w pobliżu dworców kolejowych. Takie projekty przedstawiły m.in. Krzeszowice, Wadowice i Grybów.

Do konkursu zgłoszono też wiele projektów obejmujących budowę nowych tras rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych. Wicemarszałek Sorys przypomniał, że region realizuje także ambitny program budowy ścieżek rowerowych, zakładający powstanie ok. 1000 km takich tras do 2020 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE