Małopolskie gminy będą debatować o odpadach

18 września w Krakowie rozpocznie się drugie z cyklu Krakowskich Spotkań Metropolitalnych dotyczące wprowadzenia „Aglomeracyjnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w rejonie Krakowa – powierzenie zarządzania odpadami przez gminy z regionu”.
Małopolskie gminy będą debatować o odpadach
W spotkaniu zorganizowanym przez Bogusława Kośmidera, przewodniczącego rady miasta wezmą udział m.in. przedstawiciele 25 gmin z Małopolski.

System ten pozwoli na realną współpracę Krakowa z okolicznymi gminami w zakresie gospodarowania odpadami, da zarówno Krakowowi jak i okolicznym gminom możliwość stosunkowo taniego realizowania zbiórki odpadów, która od lipca 2013 roku będzie obowiązkiem samorządów - informują radni miejscy.

Pierwsze ze spotkań z cyklu Krakowskich Spotkań Metropolitalnych odbyło się 18 kwietnia, a dotyczyło wprowadzenia znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Potrzeba jest Kraków wdrożył innowacyjna opatentowaną technologię selekcji mieszanego strumienia odpadów bez konieczności składowania. Do tej pory Kraków nie posiada segregatorni tylko doczyszczalnie odpadów zbieranych selektywnie - czekam na propozycje współpracy -T.Garlicki odpady@wp.pl... rozwiń

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-09-18 22:05:08 odpowiedz

Juz to widzę. Kraków nie radzi sobie sam ze sobą (miasto na graniczy bankructwa), a chce rządzic w okolicznych gminach!! Gminy obódźcie się!! Chyba, że razem z Krakowem chcecie iść na dno!

Mieszkaniec Wieliczki, 2012-09-14 08:30:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE