PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie gminy będą debatować o odpadach

  • AT    12 września 2012 - 17:43
Małopolskie gminy będą debatować o odpadach

18 września w Krakowie rozpocznie się drugie z cyklu Krakowskich Spotkań Metropolitalnych dotyczące wprowadzenia „Aglomeracyjnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w rejonie Krakowa – powierzenie zarządzania odpadami przez gminy z regionu”.
W spotkaniu zorganizowanym przez Bogusława Kośmidera, przewodniczącego rady miasta wezmą udział m.in. przedstawiciele 25 gmin z Małopolski.

System ten pozwoli na realną współpracę Krakowa z okolicznymi gminami w zakresie gospodarowania odpadami, da zarówno Krakowowi jak i okolicznym gminom możliwość stosunkowo taniego realizowania zbiórki odpadów, która od lipca 2013 roku będzie obowiązkiem samorządów - informują radni miejscy.

Pierwsze ze spotkań z cyklu Krakowskich Spotkań Metropolitalnych odbyło się 18 kwietnia, a dotyczyło wprowadzenia znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-09-18 22:05:08

    Potrzeba jest Kraków wdrożył innowacyjna opatentowaną technologię selekcji mieszanego strumienia odpadów bez konieczności składowania. Do tej pory Kraków nie posiada segregatorni tylko doczyszczalnie odpadów zbieranych selektywnie - czekam na propozycje współpracy -T.Garlicki odpady@wp.pl...  rozwiń
  • Mieszkaniec Wieliczki, 2012-09-14 08:30:41

    Juz to widzę. Kraków nie radzi sobie sam ze sobą (miasto na graniczy bankructwa), a chce rządzic w okolicznych gminach!! Gminy obódźcie się!! Chyba, że razem z Krakowem chcecie iść na dno!