Małopolskie gminy będą debatować o odpadach

18 września w Krakowie rozpocznie się drugie z cyklu Krakowskich Spotkań Metropolitalnych dotyczące wprowadzenia „Aglomeracyjnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w rejonie Krakowa – powierzenie zarządzania odpadami przez gminy z regionu”.
Małopolskie gminy będą debatować o odpadach
W spotkaniu zorganizowanym przez Bogusława Kośmidera, przewodniczącego rady miasta wezmą udział m.in. przedstawiciele 25 gmin z Małopolski.

System ten pozwoli na realną współpracę Krakowa z okolicznymi gminami w zakresie gospodarowania odpadami, da zarówno Krakowowi jak i okolicznym gminom możliwość stosunkowo taniego realizowania zbiórki odpadów, która od lipca 2013 roku będzie obowiązkiem samorządów - informują radni miejscy.

Pierwsze ze spotkań z cyklu Krakowskich Spotkań Metropolitalnych odbyło się 18 kwietnia, a dotyczyło wprowadzenia znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Potrzeba jest Kraków wdrożył innowacyjna opatentowaną technologię selekcji mieszanego strumienia odpadów bez konieczności składowania.

Do tej pory Kraków nie posiada segregatorni tylko doczyszczalnie odpadów zbieranych selektywnie - czekam na propozycje współpracy -T.Garlicki odpady@w
...p.pl rozwiń

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-09-18 22:05:08 odpowiedz

Juz to widzę.
Kraków nie radzi sobie sam ze sobą (miasto na graniczy bankructwa), a chce rządzic w okolicznych gminach!!
Gminy obódźcie się!!
Chyba, że razem z Krakowem chcecie iść na dno!

Mieszkaniec Wieliczki, 2012-09-14 08:30:41 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE