PARTNER PORTALU
  • BGK

Małopolskie/ Od września zmiany w rozkładzie kolei regionalnych

  • PAP/JS    22 sierpnia 2017 - 17:00
Małopolskie/ Od września zmiany w rozkładzie kolei regionalnych
Modernizacja linii kolejowej w centrum Krakowa w mniejszym stopniu wpłynie również na kursowanie pociągów pomiędzy Krakowem a Tarnowem (fot. Koleje Małopolskie/FB)

Mniej pociągów na trasie aglomeracyjnej z Krakowa do Wieliczki, a także nowe weekendowe połączenie ze stolicy Małopolski do Jasła w woj. podkarpackim to główne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów regionalnych, jakie zostaną wprowadzone od 3 września.
•  Od października uruchomione zostaną nowe weekendowe połączenia Kraków - Jasło - Kraków oraz Nowy Sącz - Jasło - Nowy Sącz.

• Po trasach kursować będą pociągi samorządowego przewoźnika Kolei Małopolskich.

Zmiany są związane z rozszerzeniem zakresu prac dotyczących modernizacji linii Kraków Główny Towarowy - Rudzice. Spowodują one, że znacznie mniej pociągów pojedzie po trasie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1 Kraków Lotnisko - Kraków Główny - Wieliczka.

Od 3 września pociągi na tej trasie będą odjeżdżać co 60 minut (obecnie co 30 minut). Zamiast odwołanych składów pasażerów wozić będą zastępcze autobusy w relacjach: Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny (z postojami w Wieliczce Park oraz Krakowie Płaszowie) oraz Kraków Główny - Kraków Lotnisko (bez postojów na przystankach pośrednich).

Pomiędzy godzinami 5.30-23.30 autobusy z Wieliczki jadące na Dworzec Główny w Krakowie wyruszać będą 30 minut po każdej pełnej godzinie, natomiast w kierunku przeciwnym pojadą o każdej pełnej godzinie (od 5.00 do 23.00). Autobusy z Dworca Głównego do Portu Lotniczego Kraków-Balice wyjadą o każdej pełnej godzinie pomiędzy 4.00 a 23.00, zaś z Portu Lotniczego kursy będą się odbywać 30 minut po pełnej godzinie od 4.30 do 23.30.

Ponadto cztery kursy z lotniska do Wieliczki będą realizowane z przesiadką - na stacji Kraków Główny pasażerowie będą musieli przesiąść się z pociągu na autobus.

Modernizacja linii kolejowej w centrum Krakowa w mniejszym stopniu wpłynie również na kursowanie pociągów pomiędzy Krakowem a Tarnowem. Podróżni muszą się liczyć z utrudnieniami w postaci zmienionych godzin odjazdów i przyjazdów pociągów oraz wydłużonymi postojami wybranych połączeń na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów. Żaden z dotychczas kursujących pociągów nie zostanie jednak odwołany.

Na chwilowe utrudnienia spowodowane remontami torów muszą przygotować się także pasażerowie kursów Tarnów - Nowy Sącz. Od 4 do 18 września za sześć pociągów Kolei Małopolskich kursujących na tym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Od października uruchomione zostaną nowe weekendowe połączenia Kraków - Jasło - Kraków oraz Nowy Sącz - Jasło - Nowy Sącz. Po trasach kursować będą pociągi samorządowego przewoźnika Kolei Małopolskich.

Przez pierwsze dwa weekendy października pociągi będą kursować według następującego rozkładu jazdy: w piątki (od 6 października) Kraków Główny odjazd o 17.38 - Jasło przyjazd 20.59 oraz Jasło odjazd 21.15 - Nowy Sącz przyjazd 23.04. W niedziele (od 8 października 2017 r.) - Nowy Sącz odjazd 14.15 - Jasło przyjazd 16.19 oraz Jasło odjazd 16.30 - Kraków Główny przyjazd 20.05.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.