PARTNER PORTALU
  • BGK

Malowniczy zakątek Gliwic odzyskuje dawny blask

  • 24gliwice.pl    11 marca 2013 - 10:46
Malowniczy zakątek Gliwic odzyskuje dawny blask

Już dzisiaj Park Szwajcaria w niczym nie przypomina tego, co było kilka lat temu. Modernizację parku położonego przy ul. Łabędzkiej rozpoczęto w 2008 r.
- Mamy nadzieję, że stanie się na tyle ciekawie, że mieszkańcy z chęcią będą tu przychodzić - zapowiada Iwona Kokowicz z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Już dzisiaj Park Szwajcaria w niczym nie przypomina tego, co było tu jeszcze kilka lat temu. Modernizację parku położonego przy ul. Łabędzkiej (za dawnym ośrodkiem WORD) rozpoczęto w 2008 roku.

Wtedy została przeprowadzona inwentaryzacja zieleni. W kolejnych latach wycięto niektóre drzewa i krzewy, odwodniono teren, wyczyszczono zbiorniki oraz wybudowano alejki.

Trwający już pięć lat remont pochłonął póki co 1,5 mln zł. Wciąż nie wiadomo, czy zachowa się tor rowerowy. Jedna z koncepcji zakładała budowę toru saneczkowego. Na mieszkańców na pewno czekać będą ławeczki, siłownia, plac zabaw i polana do opalania.

Przed wojną kompleks cieszył się sporą popularnością wśród gliwiczan. W parku po stawie pływały łódki, a mieszkańcy chętnie chodzili do działającej w pobliżu eleganckiej restauracji, w której mieściła się także kręgielnia. Zimą na zamarzniętych stawach gliwiczanie jeździli na łyżwach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.