PARTNER PORTALU
  • BGK

Mandat za kupę

  • Przegląd prasy/ Dziennik Łódzki    14 marca 2011 - 07:34
Mandat za kupę

W Łodzi właściciele psów są karani za niesprzątanie po psach.
Łódzka straż miejska przestała pobłażać właścicielom psów, którzy nie sprzątają po czworonogach. Każdego karze mandatem – pisze „Dziennik Łódzki”.

W styczniu ukarano 142 właścicieli psów, w lutym 276. A przez cały ubiegły rok mandaty dostało 761 osób. Urzędnicy twierdzą, że robią wszystko, by mieszkańcy nie musieli brodzić w psich odchodach.

Niestety nie jest możliwy monitoring każdego psa wyprowadzanego na spacer i natychmiastowa reakcja, gdy łamane jest prawo. Nieliczni sprzątają po swoim pupilu i niewiele osób odważy się zwrócić uwagę sąsiadowi, który nagminnie lekceważy swoje obowiązki. Przypomnijmy, że od 2003 roku prowadzona jest w Łodzi akcja edukacyjna „Posprzątaj! To nie jest kupa roboty”.

Dzięki niej na terenie miasta postawiono dwa tysiące koszy na psie odchody. Oprócz tego na ulicach pojawiły się „psie stacje”, składające się z pojemników i woreczków na odchody. Takich miejsc jest 90. Worki można dostać za darmo przy Piotrkowskiej 175, w furtkach miejskich, czy delegaturach. Można też kupić je w sklepach zoologicznych. Firmy sprzątające miasto zaopatrzyły się w specjalne odkurzacze do usuwania psich nieczystości, planują kupić kolejne. Ale to wciąż nie pomaga – pisze „Dziennik Łódzki”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • zulc, 2011-03-14 21:24:09

    Że co?! Straż miejska ? Dużo chodzę, wyczulony jestem na służby miejskie,ale nie dostrzegłem strażnika zwracajacego uwagę psiarom, w parkach NEVER. Do parków SM przyjeżdża odpocząć na łonie natury
  • łodzianin od urodzenia, 2011-03-14 09:39:53

    Dzisiaj widziałem jak pies byłego senatora nawalił kupę i właściciel psa nawet się nie "zająknął" aby to uprzątnąć.