PARTNER PORTALU
  • BGK

Mandaty: Fotoradar nie straszny dla cudzoziemca

  • PAP/AT    9 marca 2018 - 06:20
Mandaty: Fotoradar nie straszny dla cudzoziemca
Nie ma możliwości, aby odnaleźć kierowcę spoza UE i wysłać mu mandat do domu (fot.shutterstock)

Polska traci na tym ok. 20 mln złotych na mandatach dla kierowców spoza UE. Chodzi o tych kierowców, których auta są zarejestrowane poza UE, a których fotoradar złapał np. na przekroczeniu prędkości na polskich drogach.
Co najmniej 80 tys. mandatów dla kierowców spoza UE ląduje w koszu. Polska traci na tym ok. 20 mln złotych - informuje "Rzeczpospolita".

Pieniądze tracimy głównie przez wschodnią granicę, ponieważ ani ani rząd, ani parlament nie zmienił przepisu pozwalającego Straży Granicznej wystawiać mandaty na polskich granicach. Chodzi o tych kierowców, których auta są zarejestrowane poza UE, a których fotoradar złapał np. na przekroczeniu prędkości na polskich drogach - podaje gazeta.

Główny Inspektor Transportu Drogowego nie ma możliwości, aby odnaleźć takiego kierowcę i wysłać mu mandat do domu - czytamy w "Rz".

Jak podaje gazeta, skala problemu rośnie z roku na rok, ponieważ coraz więcej obywateli zza wschodniej granicy przyjeżdża do Polski. W ubiegłym roku polską granicę przekroczyło ponad 10 mln Ukraińców, ponad 3,6 mln Białorusinów i 1,5 mln Rosjan.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • klio, 2018-03-12 09:33:58

    Polacy muszą się bronić Yanosikiem, żeby nie płacić milionów na mandaty, a obcokrajowcy mają taki lajcik.. trochę nie fair, ale dobrze, że jest ten Yanosik