PARTNER PORTALU
  • BGK

Mapa mieszkaniowych dylematów

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    2 sierpnia 2012 - 07:04
Mapa mieszkaniowych dylematów

Najdłużej w Polsce na zakup mieszkania w swoim mieście muszą odkładać mieszkańcy Krakowa. Nawet na kawalerkę w stolicy Małopolski trzeba oszczędzać dwa lata dłużej niż na M2 w Gorzowie Wlkp.
Jak wynika z analizy portalu Domy.pl, spośród mieszkańców wszystkich regionów to Małopolanom najtrudniej kupić lokum w stolicy swojego województwa – donosi „Dziennik Polski”.

Czytaj też: Podatny grunt dla mieszkaniówki

Nawet osoby z Mazowsza będą oszczędzać na lokal w Warszawie o rok krócej od krakowian. Na zakup dwupokojowego mieszkania w Krakowie pobierający średnie dla regionu wynagrodzenie (ok. 2,5 tys. zł netto miesięcznie) Małopolanin musi odłożyć aż 134 pensje – wylicza dziennik podkreślając, że powinien więc zbierać pieniądze przez... 11 lat i 2 miesiące.

Z kolei na własne M2 w Poznaniu trzeba pracować 9 lat i 4 miesiące; w Gdańsku – 8 lat i 10 miesięcy; w Rzeszowie – 8 lat i 4 miesiące.

Najlepsza sytuacja jest w Lubuskiem, którego mieszkańcy na zakup dwupokojowego lokalu w Gorzowie Wielkopolskim są w stanie zgromadzić pieniądze w 5 lat. A w Krakowie dwa lata dłużej trzeba oszczędzać nawet na kawalerkę – zaznacza „Dziennik Polski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.