PARTNER PORTALU
  • BGK

Maraton w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu

  • PAP    24 kwietnia 2015 - 11:23
Maraton w Warszawie. Będą utrudnienia w ruchu
Orlen Warsaw Marathon 2013 (fot. livehub.com.pl)

Warszawscy kierowcy muszą przygotować się na poważne zmiany w ruchu w kilku dzielnicach w najbliższy weekend.
Rowerowa Masa Krytyczna w piątek, przejazd rolkarzy w sobotę i przede wszystkim maraton w niedzielę -
W piątek (24 kwietnia) stołecznymi ulicami przejadą rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej. Tym razem cykliści pojadą z placu Zamkowego na Mokotów i Ursynów, start zaplanowany jest na godz. 18. Rowerzyści przejadą ulicami: pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyska, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. KEN, Herbsta, Pileckiego, Płaskowickiej, Rosoła, Ciszewskiego, Nowoursynowska, Wałbrzyska, al. Lotników, Modzelewskiego, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy. Na trasie przejazdu mogą wystąpić zmiany w organizacji ruchu (w tym chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów) i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Kolejne utrudnienia w ruchu związane będą z rozpoczęciem w sobotę sezonu przez rolkarzy. Uczestnicy NightSkating Warszawa wyruszą ok. godz. 20.30 sprzed Stadionu Narodowego i przejadą ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, most Józefa Poniatowskiego, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Bankowy, al. "Solidarności", al. Jana Pawła II, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, L. Waryńskiego, Boya-Żeleńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Bagatela, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, most Józefa Poniatowskiego, al. Józefa Poniatowskiego, rondo J. Waszyngtona, bulwary przy Stadionie Narodowym. Na trasie przejazdu mogą wystąpić zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Orlen Warsaw Marathon

W sobotę i niedzielę ulice Warszawy opanują biegacze - odbędzie się kolejna odsłona Orlen Warsaw Marathon. W sobotę pobiegną uczestnicy charytatywnego marszobiegu, a w niedzielę uczestnicy biegu na 10 km i maratonu. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Trasa Charytatywnego Marszobiegu "Biegam, Bo Lubię POMAGAM" poprowadzona zostanie m.in. przez pl. Zamkowy, ul. Karową i nitkę ul. Wybrzeże Kościuszkowskie przy Centrum Nauki Kopernik. Osoby, które będą chciały przejechać na prawy brzeg Wisły powinny w tym czasie skorzystać z mostów Gdańskiego, Poniatowskiego lub Siekierkowskiego. Utrudnienia mogą potrwać ok. godziny.

W niedzielę, w godz. 9.30-15.30 odbędą się Orlen Warsaw Marathon i bieg na 10 km. Organizacja tak dużej imprezy biegowej wiąże się z częściową reorganizacją ruchu drogowego w mieście. Ruch uliczny będzie dynamicznie otwierany i zamykany wraz z przemieszczaniem się biegaczy.

Zmiany w ruchu drogowym

Praga - Wybrzeże Szczecińskie od skrzyżowania z Mostem Świętokrzyskim do wjazdu na Most Józefa Poniatowskiego wyłączone będzie z ruchu od godziny 7 do końca biegu maratońskiego. Rano niemożliwy będzie również przejazd Wałem Miedzeszyńskim na odcinku od Mostu Józefa Poniatowskiego do ul. Zwycięzców. Most Świętokrzyski w godzinach porannych będzie zamknięty w obu kierunkach. Natomiast po zakończeniu rywalizacji na dystansie 10 km, odblokowana zostanie jego północna jezdnia z Pragi do Śródmieścia.

Śródmieście - Na Powiślu trasa również została wytyczona w sposób, minimalizujący utrudnienia dla mieszkańców. W godzinach porannych ulice Dobra, Solec, Górnośląska, Ludna, Czerniakowska, Rozbrat, Myśliwiecka i Szwoleżerów będą zamknięte, ale tylko przez ok. 90 minut. Po południu możliwy będzie już wyjazd na ul. Solec i Czerniakowską, a dalej w dowolnym kierunku. Zalecane jest niepozostawianie samochodów na ulicy L. Kruczkowskiego i Podchorążych.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.