Marsz w obronie tramwajów

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 27-09-2011
  • drukuj
Mieszkańcy Zgierza i Ozorkowa, związkowcy Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej i łodzianie zorganizują marsz w intencji ratowania tramwajów linii 46 i 16, które łączą Łódź ze Zgierzem i Ozorkowem.
Marsz w obronie tramwajów
Marsz, który jest protestem przed likwidacją linii od 1 stycznia ma odbyć się w niedzielę 2 października – pisze „Dziennik Łódzki”.

Rozpocznie się przed łódzką katedrą o godz. 9.30. Trasa ma prowadzić ulicami Łodzi do kościoła w Łagiewnikach.

Likwidacja tramwajów 16 i 46 oznacza fiasko Łódzkiego Tramwaju Regionalnego i konieczność zwrócenia pieniędzy Unii Europejskiej. Zgierz zgodził się na budowę ŁTR na terenie Łodzi pod warunkiem utrzymania połączeń tramwajowych do tego miasta. Tę umowę jednak złamano.

ŁTR kosztował 281 mln zł, w tym dotacja z UE – 103 mln zł. Jest jeszcze jeden aspekt, który może powstrzymać władze Łodzi przed likwidacją tramwajów podmiejskich. To koszt, jaki miasto będzie musiało ponieść, jeśli tramwaje linii 16 i 46 przejmie MPK od MKT – informuje „Dziennik Łódzki”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

KOniecznie Trzeba ratować, koniecznie! Każda nawet mała akcja jest potrzebna czyż nie?

smutek, 2011-09-27 12:53:49 odpowiedz

Ja też już się w końcu wkurzę!!! To jest okropne,dak długo czekać na tramwaj.A jak już przyjedzie to albo zepsuty albo... "szkoda gadać"!!!Nie ma porządnych przeglądów TEchnicznych i tyle.

ŁUPEK, 2011-09-27 08:25:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE