PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek kupuje pociągi z lat 80.

  • Gazeta Zamojska    22 lipca 2011 - 23:06
Marszałek kupuje pociągi z lat 80.

Zarząd województwa lubelskiego zawarł z konsorcjum umowę leasingową - wartą 42,8 mln zł - na pięć lat. 80 procent kosztów pokryje budżet państwa, a resztę samorząd województwa lubelskiego pokryje z własnych środków.
W Lublinie podpisano dokument w tej sprawie. Pojazdy dostarczy konsorcjum w składzie: Zakłady Dostawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”, PESA Bydgoszcz oraz BRE Leasing, które wygrało przetarg. Wcześniej już marszałek kupił ze środków unijnych pięć szynobusów.

W kolejnych latach też planuje zakupy pojazdów szynowych. Ocenia je jako ekologiczne, bezpieczne i komfortowe środki podróżowania po województwie. Prezes ZNTK „Mińsk Mazowiecki” Krzysztof Adamski poinformował, że pojazdy szynowe, które otrzyma województwo lubelskie wyprodukowano w latach 80-tych, ale przejdą gruntowną modernizację, łącznie z wymianą zespołów napędowych i wyposażenia.

Pojazdy będą miały co najmniej po 176 miejsc siedzących, klimatyzowane i monitorowane wnętrza oraz urządzenia ułatwiające korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym. Pociągi będzie użytkowała spółka Przewozy Regionalne na trasach uzgodnionych z Zarządem Województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.