PARTNER PORTALU
 • BGK

Marszałek kupuje urzędnikom służbowe rowery

 • MIW    23 marca 2016 - 11:43
Marszałek kupuje urzędnikom służbowe rowery
Policjanci już dawno przesiedli się na rowery. Teraz kolej na urzędników? (Fot. : www.lubuska.policja.gov.pl).

• Jednoślady mają być wykorzystywane do podróży służbowych.
• To najwygodniejszy środek lokomocji w mieście – mówi oficer rowerowy województwa.
• Na razie to projekt pilotażowy, ale niewykluczone, że rowerów przybędzie.
Śląski Urząd Marszałkowski rozbudowuje swą flotę pojazdów. Nowym nabytkiem jest… pięć rowerów. Urzędnicy mają z ich korzystać w sprawach służbowych. Jak doprecyzowuje biuro prasowe marszałka chodzi o użytek głównie na terenie Katowic, choć nie wyklucza się też ich wykorzystania w podróży do innych miast. Warunkiem jest jednak odbycie krótkiego szkolenia.

- Rower to najwygodniejszy środek lokomocji w mieście, szczególnie na krótkich dystansach. A takie właśnie pokonują urzędnicy, przemieszczając się np. między instytucjami rozrzuconymi po Katowicach. Ich zakup traktujemy jako projekt pilotażowy. Rowery są już intensywnie testowane, a sądząc po zainteresowaniu, jakim cieszy się ten pomysł, być może wkrótce w urzędzie pojawią się kolejne składaki – przekonuje Aleksander Kopia, oficer rowerowy województwa.

Jak informuje śląski urząd marszałkowski rowery to składaki nowej generacji firmy Romet, które można zabrać do pociągu czy do samochodu (do każdego roweru jest też torba do przewozu jednośladu w pociągu). Pomysł i zasady ich funkcjonowania konsultowane były z samorządem Gdańska, gdzie rowery służbowe pojawiły się kilka lat temu. Zakup rowerów – jak czytamy w komunikacie - ma też uzasadnienie w przypadku projektowania i inwentaryzacji dróg rowerowych w województwie.

- Przeprowadzany niedawno audyt Wiślanej Trasy Rowerowej nie miałby najmniejszego sensu, gdyby realizować go na piechotę lub z samochodu. Jednak pracownicy zaangażowani w prace przy audycie musieli korzystać z własnych jednośladów. Obecnie przymierzamy się do kolejnego dużego projektu – audytu nieczynnych tras kolejowych, które mają zostać zaadaptowane dla potrzeb rowerzystów – tłumaczy Aleksander Kopia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • reagujący na ironię, 2016-03-24 12:23:58

  Do ???: na chłodną porę roku osobie korzystającej z roweru, tak jak każdemu, potrzebne jest odpowiednie ubranie ;-)
 • ???, 2016-03-24 07:38:47

  Czy na chłodną porę roku została przewidziana wymiana opon na "zimówki"?
 • wnuczek, 2016-03-23 15:16:01

  Do ciekawy: U szwagra. Najpierw sam niech siądzie na rower, potem sadza innych.