PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek nie uruchomi dodatkowych połączeń

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    22 sierpnia 2011 - 09:14
Marszałek nie uruchomi dodatkowych połączeń

Korzystający z usług Przewozów Regionalnych mieszkańcy woj. śląskiego jeszcze przez kilkanaście miesięcy podróżować będą 30-letnimi „kiblami".
Nierealne okazały się plany marszałka, by po kawałku odbierać temu przewoźnikowi obsługiwane przez niego linie i przekazywać je w pełni kontrolowanym przez samorząd województwa Kolejom Śląskim – informuje „Dziennik Zachodni”.

W tym roku marszałkowska spółka miała przejąć połączenia z Gliwic do Częstochowy, z Gliwic do Bytomia i z Tychów do Sosnowca. Po środowym strajku kolejarzy pasażerowie mieli nadzieję, że do tej listy marszałek dopisze jeszcze jakieś trasy.

Tymczasem pociągi Kolei Śląskich pojawią się w tym roku wyłącznie między Gliwicami a Częstochową (nastąpi to już w najbliższy piątek, o ile kolejarze z Przewozów Regionalnych spełnią swe groźby i ogłoszą 48-godzinny strajk).

Pytany o dwie pozostałe linie marszałek Adam Matusiewicz odpowiada krótko: na razie odpuszczamy – informuje „Dziennik Zachodni”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • głupiogłowy, 2011-08-22 23:21:47

    Widać,że nie można liczyć na dodatkowe połączenia.Szkoda,bo czekaliśmy na nie. Są ważniejsze sprawy i ważniejsi pasażerowie.