PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek o łupkach we francuskim Senacie

  • ZWI    13 maja 2013 - 13:11
Marszałek o łupkach we francuskim Senacie

Marszałek Piotr Całbecki i pełnomocnik zarządu województwa ds. gazu łupkowego Grzegorz Borek uczestniczą w odbywającej się dziś (13 maja) w Paryżu konferencji na temat perspektyw przedsięwzięć energetycznych w Polsce.
Spotkanie przedstawicieli środowisk kreujących i regulujących politykę w tym segmencie gospodarki oraz firm działających na związanych z energetyką rynkach organizuje Polska Izba Handlu i Przemysłu we Francji, której partnerami są francuski Senat i polska ambasada w Paryżu.

Polsko-francuskie forum na temat przyszłości rynku energetycznego w naszej części Europy odbywa się już po raz drugi. Wśród wiodących tematów, oprócz energii ze źródeł odnawialnych i przyszłości produkcji węgla, znalazły się tym razem możliwości związane z wydobyciem gazu łupkowego.

Marszałek Całbecki - obok senatora Michała Wojtczaka, honorowego przewodniczącego Francusko-Polskiej Grupy Międzyparlamentarną senatora Yvesa Gaillarda, odpowiedzialnego za promocję handlu i biznesu w naszej ambasadzie w Paryżu Janusza Pieńkowskiego oraz prezesa PIHiP we Francji Hanny Stypułkowskiej Goutierre - bierze udział w ceremonii otwarcia, odbywającej się w gmachu francuskiego Senatu.

Na wczesne popołudnie zaplanowana jest debata panelowa na temat gazu z łupków, na której jednym z panelistów jest gospodarz województwa kujawsko-pomorskiego. Jego wystąpienie zatytułowane jest „Łupkowa rewolucja".

Uczestnikiem debaty będzie też polski europarlamentarzysta Bogusław Sonik. Podczas konferencji odbywa się prezentacja poświęcona gospodarce oraz turystyce i kulturze woj. kujawsko-pomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.