PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek zachodniopomorski nagrodzony

  • lk    10 listopada 2010 - 14:13

Marszałek zachodniopomorski Władysław Husejko został uhonorowany dziś przez redakcję czasopisma i portalu "Transport i Komunikacja" tytułem "Człowiek Otwartego Rynku Kolejowego".
Uroczystość odbyła się 9 listopada w Warszawie podczas IV konferencji "Otwarty Rynek Kolejowy w Polsce - Nowoczesny tabor szynowy szansą rozwoju kolei".

Marszałek Władysław Husejko pełnił funkcję przewodniczącego zespołu roboczego ds. usamorządowienia PKP Przewozów Regionalnych powołanego przez Konwent Marszałków Województw RP. Celem Zespołu było przygotowanie i przeprowadzenie negocjacji ze stroną rządową w sprawie przejęcia przez samorządy PKP PR.

Głównym dokumentem negocjowanym przez zespół było porozumienie pomiędzy województwami, a ministrem infrastruktury, które zawarto 09 grudnia 2008. Dokument stał się podstawą przejęcia spółki PKP Przewozy Regionalne przez samorządy i zagwarantował na lata 2009-2020 środki na zakup, modernizację i naprawę kolejowych pojazdów szynowych służących do regionalnych przewozów pasażerskich na kwotę ok. 7,5 mld złotych (część kwot została określona w euro). Dodatkowo na mocy porozumienia zwiększone zostały od 2010 r. dochody województw poprzez podniesienie o 0,75 punktu procentowego udziału województw w podatku CIT.

Ruszą Pomorskie Koleje Metropolitalne

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.