Marszałek zawarł porozumienie dotyczące recyklingu opakowań

Północna Izba Gospodarcza podjęła się stworzenia systemu zbierania zużytych opakowań i ich odzysku. Porozumienie w tej sprawie podpisał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Marszałek zawarł porozumienie dotyczące recyklingu opakowań

System będzie dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców i szansa na oszczędności.

Czytaj też: Nowy system śmieciowy oznacza powszechny recykling

Przedsiębiorcy wprowadzający na rynek krajowy produkty w opakowaniach wielomateriałowych są zobowiązani zorganizować system zbierania oraz zapewnić odzysk, w tym recykling odpadów opakowaniowych powstałych z opakowań wielomateriałowych. Nałożony ustawą obowiązek mogą realizować samodzielnie bądź w ramach zawartego do porozumienia. Porozumienie z Marszałkiem Województwa może podpisać jedynie organizacja samorządu gospodarczego, która reprezentuje grupę przedsiębiorców wprowadzających produkty w opakowaniach wielomateriałowych, dlatego to właśnie PIG stał się stroną porozumienia.

Czytaj też: Znakomite wyniki odzysku i recyklingu we Włocławku

Treść zawartego porozumienia w szczególności zawiera cele i termin realizacji zadania, w tym przewidziane do osiągnięcia poziomy odzysku oraz recyklingu, a także sposób ich kontroli.

Opakowania wielomateriałowe to opakowania wykonane z co najmniej z dwóch różnych materiałów, których nie można rozdzielić ręcznie lub za pomocą prostych metod mechanicznych. To między innymi kartony po sokach czy mleku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brawo. To jest właściwa droga. Zagospodarowywanie odpadów jest biznesem.

w.potega@neostrada.pl, 2014-08-28 09:01:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE