PARTNER PORTALU
  • BGK

Marszałek zawarł porozumienie dotyczące recyklingu opakowań

  • bad    27 sierpnia 2014 - 21:31
Marszałek zawarł porozumienie dotyczące recyklingu opakowań

Północna Izba Gospodarcza podjęła się stworzenia systemu zbierania zużytych opakowań i ich odzysku. Porozumienie w tej sprawie podpisał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
System będzie dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców i szansa na oszczędności.

Czytaj też: Nowy system śmieciowy oznacza powszechny recykling

Przedsiębiorcy wprowadzający na rynek krajowy produkty w opakowaniach wielomateriałowych są zobowiązani zorganizować system zbierania oraz zapewnić odzysk, w tym recykling odpadów opakowaniowych powstałych z opakowań wielomateriałowych. Nałożony ustawą obowiązek mogą realizować samodzielnie bądź w ramach zawartego do porozumienia. Porozumienie z Marszałkiem Województwa może podpisać jedynie organizacja samorządu gospodarczego, która reprezentuje grupę przedsiębiorców wprowadzających produkty w opakowaniach wielomateriałowych, dlatego to właśnie PIG stał się stroną porozumienia.

Czytaj też: Znakomite wyniki odzysku i recyklingu we Włocławku

Treść zawartego porozumienia w szczególności zawiera cele i termin realizacji zadania, w tym przewidziane do osiągnięcia poziomy odzysku oraz recyklingu, a także sposób ich kontroli.

Opakowania wielomateriałowe to opakowania wykonane z co najmniej z dwóch różnych materiałów, których nie można rozdzielić ręcznie lub za pomocą prostych metod mechanicznych. To między innymi kartony po sokach czy mleku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2014-08-28 09:01:58

    Brawo. To jest właściwa droga. Zagospodarowywanie odpadów jest biznesem.