Marszałek zbiera baterie

Co zrobić z zużytymi bateriami? To pytanie, które gnębi użytkowników sprzętu elektronicznego. Z pomocą przychodzi im marszałek Jarosław Dworzański. W listopadzie zorganizuje on konkurs dla podlaskich szkół na zbiórkę baterii.
Marszałek zbiera baterie

Placówka, która zbierze ich najwięcej będzie mogła wygrać nawet 12 tys. zł.

Za wyrzucenie baterii do śmietnika grozi nawet 500 zł kary. Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym nakazuje segregowanie takich odpadów i przekazywanie ich do punktu zbierania. W Suwałkach takie miejsca znajdują się w niektórych sklepach ze sprzętem elektronicznym.

Czytaj też: Zbieraj zużyte baterie i akumulatory

- Zbiórkę takich odpadów zorganizuje w przyszłym miesiącu marszałek województwa podlaskiego. Przez najbliższe cztery tygodnie szkoły podstawowe, gimnazja zbierać będą zużyte baterie. - O zwycięstwie decyduje waga zebranych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę uczniów w danej placówce - wyjaśnia Podlaski Urząd Marszałkowski.

Dla najlepszych szkół przewidziano nagrody. Główną będą pomoce naukowe i wyposażenie sal dydaktycznych o wartości 12 tys. zł. Kolejne miejsca to odpowiednio 8 i 6 tys. zł. Zbiórka potrwa od 31 października do 30 listopada, a ważenie zebranych baterii odbędzie się od 2 do 5 grudnia 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE