Marszałkowie za łupkową współpracą

W Urzędzie Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli województw w sprawie poszukiwania i wydobywania gazu ze złóż łupkowych.
Podczas ponidziałkowego spotkania omówiono m.in. możliwość prowadzenia samorządowej kampanii informacyjnej w regionach, ponieważ świadomość mieszkańców odnośnie możliwych korzyści i problemów związanych z wydobywaniem gazu z łupków jest wciąż bardzo niska.

Czytaj też: Łupki rozpalają nadzieje samorządowców
 
Kolejnym aspektem, na który zwracali uwagę uczestnicy spotkania były zapisy obecnie obowiązujących aktów prawnych, związanych z poszukiwaniem i wydobyciem złóż w Polsce, oraz możliwości i kierunki ich zmian, celem lepszego dopasowania polskich przepisów do aktualnych warunków i potrzeb regionów.

Jak podaje mazowiecki urząd marszałkowski, uczestnicy ustalili, że lepszej współpracy ze stroną rządową, uwagi zebrane w poszczególnych regionach będą przekazane stronie rządowej, aby propozycje ustaw były bardziej przejrzyste. Intencją marszałków jest inicjowanie i wspieranie wzajemnej współpracy w zakresie wydobycia i wykorzystania gazu z łupków oraz powiązanych gałęzi przemysłu i usług.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciekawe czy w ogóle rozmawiano...o łupkach? Jakie będzie jutro? Czy można to przewidzieć?

Łupek, 2012-01-16 22:02:08 odpowiedz

NIC NIE MÓWIONO zapewne na temat problemów, bardziej się skupiono na korzyściach.

RZĘSA, 2012-01-16 21:51:11 odpowiedz

Czy planowane spotkanie ma mieć oficjalny charakter? Bo jeżeli chodzi o złoża to najlepsze są leśnikowe!

Leśna, 2012-01-16 21:17:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE