PARTNER PORTALU
 • BGK

Marszałkowie za łupkową współpracą

 • AW    16 stycznia 2012 - 16:27

W Urzędzie Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli województw w sprawie poszukiwania i wydobywania gazu ze złóż łupkowych.
Podczas ponidziałkowego spotkania omówiono m.in. możliwość prowadzenia samorządowej kampanii informacyjnej w regionach, ponieważ świadomość mieszkańców odnośnie możliwych korzyści i problemów związanych z wydobywaniem gazu z łupków jest wciąż bardzo niska.

Czytaj też: Łupki rozpalają nadzieje samorządowców
 
Kolejnym aspektem, na który zwracali uwagę uczestnicy spotkania były zapisy obecnie obowiązujących aktów prawnych, związanych z poszukiwaniem i wydobyciem złóż w Polsce, oraz możliwości i kierunki ich zmian, celem lepszego dopasowania polskich przepisów do aktualnych warunków i potrzeb regionów.

Jak podaje mazowiecki urząd marszałkowski, uczestnicy ustalili, że lepszej współpracy ze stroną rządową, uwagi zebrane w poszczególnych regionach będą przekazane stronie rządowej, aby propozycje ustaw były bardziej przejrzyste. Intencją marszałków jest inicjowanie i wspieranie wzajemnej współpracy w zakresie wydobycia i wykorzystania gazu z łupków oraz powiązanych gałęzi przemysłu i usług.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Łupek, 2012-01-16 22:02:08

  Ciekawe czy w ogóle rozmawiano...o łupkach? Jakie będzie jutro? Czy można to przewidzieć?
 • RZĘSA, 2012-01-16 21:51:11

  NIC NIE MÓWIONO zapewne na temat problemów, bardziej się skupiono na korzyściach.
 • Leśna, 2012-01-16 21:17:55

  Czy planowane spotkanie ma mieć oficjalny charakter? Bo jeżeli chodzi o złoża to najlepsze są leśnikowe!