PARTNER PORTALU
  • BGK

Masłów wycofuje się z lotniska

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    2 stycznia 2012 - 07:43
Masłów wycofuje się z lotniska

Gmina Masłów wycofa się ze spółki Lotnisko Kielce i domaga się zwrotu trzech milionów zaległego podatku od nieruchomości.
Spółkę Lotnisko Kielce stworzyły w 2004 r. samorząd województwa, który ma ok. 70 proc. udziałów, powiat kielecki, gmina Masłów oraz Aeroklub Kielecki. Początkowo udziałowcem było też miasto Kielce, ale wycofało się po zaangażowaniu w budowę lotniska w Obicach – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Teraz ze spółki, która przynosi straty, wycofuje się gmina Masłów. W 2010 straty wyniosły około 300 tys. zł. W 2011 roku będzie to około 400 tys. zł, a w 2012 roku niewiele mniej, bo około 370 tys. zł. Od czasu utworzenia spółki gmina Masłów dołożyła do niej już około 230 tys. zł.

Gmina ma jeszcze jeden problem z lotniskiem. Domaga się zwrotu 3 mln zł zaległego podatku od nieruchomości za sześć lat. Spółka była z niego zwolniona, ale gmina poprosiła o opinię Regionalną Izbę Obrachunkową, która zaleciła opodatkowanie lotniska – podaje „Gazeta Wyborcza Kielce”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.