PARTNER PORTALU
  • BGK

Matusiewicz o żądaniach Przewozów Regionalnych

  • lk    4 marca 2011 - 09:06
Matusiewicz o żądaniach Przewozów Regionalnych

Przewozy Regionalne chcą od Samorządu Województwa dodatkowych 50 mln zł. Za niespełnienie żądań planują wycofanie ok. 100 pociągów.
Czytaj też: Kłótnia o pociągi na Śląsku

Adam Matusiewicz, marszałek śląski twierdzi, że samorząd województwa nie widzi podstaw do spełnienia żądań kolejowej spółki. Poniżej publikujemy treść oświadczenia marszałka:

"Plany Przewozów Regionalnych dotyczące likwidacji 100 pociągów w województwie to próba wywarcia nacisku na zarząd województwa śląskiego, aby zwiększył planowane dofinansowanie regionalnych przewozów pasażerskich z ok. 110 do 160 mln zł.

Takie działania to próba usprawiedliwienia braku wizji w organizacji przewozów, pasywności w zarządzaniu Przewozami Regionalnymi. Wzrost kosztów, spadek przychodów, wzrost deficytu i pogarszająca się jakość obsługi pasażerów to główne problemy na które spółka nie znalazła rozwiązania.

W prowadzonych negocjacjach dotyczących poziomu dofinansowania usług w 2011 roku urząd marszałkowski wielokroć bezskutecznie prosił o wyczerpujące informacje dotyczące uzasadnienia wyliczeń. Wskazuje to na brak dobrej woli oraz dużą roszczeniowość przewoźnika a nie uniki zarządu województwa, który dysponuje publicznymi pieniędzmi na ten cel.

Próba podwyższenia dofinansowania to także ostrzeżenie dla zarządu województwa przed zmianami w dotychczasowej polityce organizacji przewozów pasażerskich. W grę wchodzi bowiem uruchomienie przez Samorząd Województwa spółki Koleje Śląskie. Ma ona uzupełniać ofertę dotychczasowego przewoźnika i jednocześnie stanowić konkurencję w zakresie jakości przewozów pasażerów."

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: