PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieccy strażacy dofinansowani

  • GK    31 marca 2011 - 09:29
Mazowieccy strażacy dofinansowani

4 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu otrzymają od samorządu województwa mazowieckiego strażacy.
Do 15 kwietnia gminy mogą się starać o dotacje w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim „OSP-2011”.

Ubiegłoroczna powódź na Mazowszu pokazała jak ważne jest regularne doposażenie jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt. Według statystyk bardzo często strażacy przyjeżdżają jako pierwsi nie tylko na miejsce pożarów, ale także wypadków drogowych i innych zdarzeń.

Podczas ostatniej powodzi nie tylko walczyli z żywiołem, ale także pomagali miejscowej ludności – wypompowywali wodę z zalanych domów czy zabezpieczali wały.

Niestety podczas wielogodzinnych akcji część sprzętu, którym dysponowali bardzo się wyeksploatowała. Program Samorządu Województwa Mazowieckiego pomoże doposażyć strażaków.

O dofinansowanie w ramach Programu „OSP-2011” mogą ubiegać się gminy i miasta. Dla jednej jednostki OSP wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek.

Maksymalna ilość wniosków złożonych przez beneficjenta zależy od liczby jednostek OSP, które znajdują się na terenie gminy czy też miasta.

Samorządowy Program Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Mazowieckim realizowany jest już od 2006 roku. W latach 2006 – 2009 Samorząd Województwa Mazowieckiego udzielił jednostkom OSP wsparcia finansowego w wysokości blisko 54 mln zł.

Przyznane środki finansowe pozwoliły na doposażenie jednostek w samochody pożarnicze, sprzęt specjalistyczny oraz zaopatrzenie strażaków w ubrania ochronne i wyjściowe.

Ponadto w ramach programu zakupiono sprzęt ratownictwa drogowego i medycznego. Dzięki temu wiele jednostek OSP z terenu Mazowsza wpisanych zostało do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.