Mazowiecka Spółka Gazownictwa wstrzymała przyłączanie nowych odbiorców

Mazowiecka Spółka Gazownictwa wstrzymała w regionie radomskim przyłączanie nowych odbiorców do sieci dystrybucyjnej gazu. Jest to związane z wyczerpaniem rezerw przepustowości gazociągu. Według władz Radomia spowoduje to zahamowanie rozwoju biznesu w regionie.
Mazowiecka Spółka Gazownictwa wstrzymała przyłączanie nowych odbiorców
Problem dotyczy zarówno indywidualnych mieszkańców, którzy chcą przyłączyć sieć gazową do swoich domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców, którzy uruchamiają działalność gospodarczą. O sprawie poinformował w czwartek dziennikarzy prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Czytaj też: Warszawa stawia na energię odnawialną

Podkreślił, że w ostatnim czasie ten problem sygnalizowało mu wielu mieszkańców i przedsiębiorców. Sprawa dotyczy prawie całego dawnego woj. radomskiego, obejmującego obszar, na którym mieszka ok. 650 tys. osób.

W środę władze Radomia spotkały się w tej sprawie z przedstawicielami Mazowieckiej Spółki Gazownictwa (MSG) i Gaz-Systemu.

Rzeczniczka MSG, Emilia Tomalska potwierdziła, że od maja w regionie radomskim wstrzymano przyłączanie do sieci dystrybucyjnej odbiorców zasilanych z gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Sękocin-Lubienia.

Jak wyjaśniła, jest to spowodowane wyczerpaniem w tzw. okresie zapotrzebowania szczytowego, czyli zimą, rezerw przepustowości tego gazociągu.

Według Tomalskiej, nowe przyłączenia do sieci dystrybucyjnej wstrzymano, by zapewnić dostarczanie paliwa gazowego w sposób ciągły do dotychczasowych klientów.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE