PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie, parkuj i jedź: Nowe parkingi powstaną w Jaktorowie i Radzyminie

  • MN    24 stycznia 2017 - 12:11
Mazowieckie, parkuj i jedź: Nowe parkingi powstaną w Jaktorowie i Radzyminie
Mieszkańcy mają skorzystać z nowych parkingów już na początku 2018 r. (fot. pixabay.com)

• Parkingi typu „Parkuj i jedź” powstaną w dwóch podwarszawskich gminach – Jaktorowie i Radzyminie.
• Mazowiecki Urząd Marszałkowski podpisał w tej sprawie umowy z beneficjentami.
• Unijne wsparcie dla budowy parkingów wyniesie 3,7 mln zł.
W ramach projektu w gminie Jaktorów powstaną trzy parkingi P+R – przy stacji PKP w Międzyborowie, przy ul. Sportowców i ul. Niepodległości. Łącznie znajdzie się w nich 230 miejsc parkingowych, w tym 8 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz 80 dla rowerów.

Wybudowane zostaną także drogi manewrowe, ciągi piesze oraz odwodnienie i oświetlenie. Dzięki zrealizowanym inwestycjom mieszkańcy gmin Jaktorów, Baranów i Radziejowice będą mogli zostawić swój pojazd w bezpiecznym miejscu i przesiąść się do pociągu lub autobusu. Wartość projektu wyniesie 3,7 mln zł, z czego unijne wsparcie to 2,9 mln zł.

Również w gminie Radzymin powstaną trzy parkingi wraz z niezbędną infrastrukturą. Dwa z nich będą zlokalizowane w Radzyminie przy al. Jana Pawła II i ul. Wyszyńskiego, a jeden w Słupnie przy ul. Żeromskiego. W sumie mieszkańcy obu miejscowości otrzymają do dyspozycji 98 miejsc parkingowych, w tym 6 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

W systemie P+R powstanie węzeł przesiadkowy dla samochodów, rowerów i komunikacji zbiorowej. Inwestycja pochłonie ponad 1 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 800 tys. zł.

Czytaj też: Warszawska komunikacja miejska bije rekordy

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z parkingów już na początku 2018 r. Władze województwa przewidują, że inwestycje pomogą ograniczyć ruch samochodowy na rzecz komunikacji zbiorowej i ruchu rowerowego, a także zmniejszyć zanieczyszczenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.