PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze rozpoczyna współpracę z Chińczykami

  • bad    27 sierpnia 2014 - 18:45
Mazowsze rozpoczyna współpracę z Chińczykami

Przedstawiciele Chińskiego Centrum Wspierania Współpracy Gospodarczej pod przewodnictwem jej prezesa dr. Hu Yanxin spotkali się z marszałkiem Adamem Struzikiem.
W składzie delegacji znaleźli się również reprezentanci największych firm z prowincji Szantung, z którą województwo mazowieckie prowadzi ożywione kontakty i planuje w przyszłym roku podpisać porozumienie o współpracy bilateralnej.

Czytaj też: Mazowsze wybiera patrona roku

Marszałek zaprezentował potencjał gospodarczy województwa mazowieckiego, zwracając szczególną uwagę na sprzyjające warunki współpracy w dziedzinie przetwórstwa rolno-spożywczego. Podkreślił, że intensywną kooperację można też prowadzić w obszarze turystyki. Prowincja Szantung, ze swoją rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i długą linią brzegową, mogłaby okazać się dla polskich turystów atrakcyjną propozycją. Mazowsze ma natomiast do zaoferowania dla chińskiego podróżnika ciekawe szlaki kulturalno-turystyczne, np. śladami Fryderyka Chopina.

Czytaj też: Chińczycy zadowoleni ze współpracy z Łodzią

Goście z Chin wyrazili chęć nawiązania kontaktów branżowych w dziedzinach związanych z przemysłem chemicznym, odnawialnymi źródłami energii, szczególnie w sferze energetyki rozproszonej - urządzeń do wytwarzania energii przeznaczonych dla małych firm i gospodarstw rolnych oraz przetwórstwa spożywczego.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Agencji Rozwoju Mazowsza przedstawili prezentacje na temat potencjału inwestycyjnego regionu, oferując pomoc w ułatwieniu kontaktów pomiędzy chińskimi i polskimi przedsiębiorcami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.