PARTNER PORTALU
  • BGK

MdM: Większe limity dla Gdańska i okolic

  • Housemarket.pl    30 czerwca 2017 - 11:36
MdM: Większe limity dla Gdańska i okolic
Limity cenowe w Mieszkaniu dla Młodych będą w drugiej połowie 2017 r. wyższe niż w poprzednim półroczu (fot.pixabay)

Limity cen mieszkań i wysokość dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, jakie będą obowiązywać w województwie pomorskim przez najbliższe pół roku, będą wyższe. Wzrost jest różny w Gdańsku oraz w gminach sąsiadujących.
Jak wynika z obliczeń przeprowadzonych przez Home Brokera na podstawie komunikatu opublikowanego przez wojewodę pomorskiego, limity cenowe w Mieszkaniu dla Młodych będą w drugiej połowie 2017 r. wyższe niż w poprzednim półroczu o 2,1 % dla Gdańska, o 5,2 % dla gmin z nim sąsiadujących (w tym m.in. dla Gdyni i Sopotu) i aż o 9 % dla reszty województwa pomorskiego.

To dość znaczące zmiany, ale należy pamiętać, że aktualnie możliwości zakupu mieszkania z dopłatą są mocno ograniczone, o czym w kolejnych akapitach.

Czytaj też: W 2017 r. państwo wyda więcej na „mieszkaniówkę”

Od 1 lipca do 31 grudnia tego roku (acz tak naprawdę jest to czysta teoria) osoby chcące skorzystać z dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych w Gdańsku będą musiały znaleźć mieszkanie w cenie niższej niż 5.337,20 zł na rynku pierwotnym lub 4.366,80 zł na rynku wtórnym. Są to wartości najwyższe od 2014 roku.

Podobnie zresztą wskaźniki dla gmin sąsiadujących z Gdańskiem (są to Cedry Wielkie, Gdynia, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Sopot, Stegna i Żukowo). Tam, maksymalne stawki za metr kwadratowy również są na poziomach nienotowanych od kilku lat. Koło Gdańska jest to 4.081,28 zł za mkw. na rynku wtórnym i 4.988,23 zł na pierwotnym. Z kolei na pozostałym obszarze województwa jest to odpowiednio 3.795,75 zł i 4.639,25 zł.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.