PARTNER PORTALU
  • BGK

Mercedesy dla Łodzi

  • pt    14 listopada 2014 - 10:54
Mercedesy dla Łodzi

Dwa z 40 ekologicznych autobusów marki Mercedes Benz Conecto zakontraktowanych w lipcu tego roku dotarły do Łodzi. Autobusy dostarczy firma EvoBus Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym.
Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Łódź – Spółka z o.o. trafi w sumie 25 pojazdów przegubowych i 15 jednoczłonowych.

Aktualnie autobusy opuszczają fabryki Mercedesa w Turcji i jadą do Polski, gdzie po zarejestrowaniu i odpowiednim doposażeniu oraz oznaczeniu będą przygotowywane do rozpoczęcia pracy na rzecz pasażerów MPK-Łódź.

Czytaj:Nowe autobusy w Stargardzie

Autobusy, które wyjadą na ulice Łodzi pod koniec roku posiadają: silnik ekologiczny spełniający rygorystyczne normy spalin EURO 6, pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy oraz biletomaty BM 102 produkcji firmy Mera Błonie. Ponadto autobus wyposażony jest w dynamiczny system informacji pasażerskiej wraz z komunikatami zapowiedzi głosowej również na zewnątrz autobusu oraz układ monitoringu wnętrza autobusu.

Czytaj tez:  Zamiast miejskim autobusem pojadą... elektrycznym autem

Pewną nowością na skalę Łodzi jak również kraju jest fakt, iż autobusy dostarczone będą w formie najmu długoterminowego (8 lat), a umowa obejmuje również serwisowanie pojazdów przez cały okres najmu.

Wartość całego kontraktu, czyli dostawy i serwisowania, opiewa na kwotę 69,7 mln zł netto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.