PARTNER PORTALU
 • BGK

Metody zagospodarowania osadów ściekowych

 • ap    1 lutego 2011 - 12:28
Metody zagospodarowania osadów ściekowych

3 lutego w Zielonej Górze rozpocznie sie dwudniowa II Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa "Metody zagospodarowania osadów ściekowych".
Podczas konferencji omawiane będą zagadnienia dotyczące m.in. słonecznego suszenia osadów, ich rolniczego wykorzystania i kompostowania. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zwiedzić także Spółkę Wodno-Ściekową „Złota Struga” w Żarach oraz zielonogórską oczyszczalnię ścieków "Łącza" w Łężycy.

Pierwsze oczyszczalnie ścieków w Polsce budowane w latach 70-tych nie uwzględniały powstawania osadów. Obecnie najistotniejszym elementem przeróbki osadów są procesy ich stabilizacji i odwadniania.

Ma to pozwolić na dostosowanie się do obowiązujących w Unii Europejskiej norm. Kierunki metod zagospodarowania osadów określone zostały w Krajowym Programie Gospodarki Odpadami. Zakłada on, że osady już w 2015 r. mają być przede wszystkim unieszkodliwiane metodami termicznymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • KAKAO, 2011-02-01 14:16:44

  Zastosowane ŚRODKI-oczywiscie,że tak!!!
 • Koppers Totzek, 2011-02-01 14:07:44

  moga sluzyc za wsad do Biogazowni! Suszenie w celu termicznej utylizacji ze wzgledu na wilgotnosc jest bardzo energochllonne!
 • CIACHO, 2011-02-01 14:04:00

  jako Środek to OK ! Ale jako CZWARTA metoda zagospodarowania osadów to nie!Takie zmiany następują bez uzasadnienia...