PARTNER PORTALU
  • BGK

Metro kupuje nowy tabor

  • AZA    2 lutego 2011 - 21:22
Metro kupuje nowy tabor

35 nowoczesnych, jednoprzestrzennych pociągów metra, które będą jeździły po I i II linii metra kupuje Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Dostarczy je konsorcjum firm  Siemens i Newag. Umowę, w obecności prezydent Warszawy, podpisano  2 lutego. Pierwsze nowe składy INSPIRO dojadą do stolicy w IV kwartale 2012 r., ostatnie w IV kwartale następnego roku.

Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nadzieję, że nowy tabor, jak nazwa wskazuje, „będzie inspirował” dalszy dynamiczny rozwój komunikacji publicznej w stolicy. Nie tylko metra. Uspokoiła, że budowa centralnego odcinka II linii metra trwa, co widać już przy rondzie Daszyńskiego i przy pomniku Syreny na Powiślu.

Dodała, że metro powstaje  głównie pod ziemią – dlatego tak wiele nie widać. Prezydent „zdradziła”, że trwają już prace przedprojektowe dotyczące kierunków dalszej rozbudowy metra w Warszawie.

Prezes Metra, Jerzy Lejk stwierdził z satysfakcją, że podpisywana umowa „kończy proces procedury zakupu nowoczesnego taboru”. W efekcie pociągi metra będą w niedalekiej przyszłości kursowały co 120 sekund. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.