PARTNER PORTALU
 • BGK

Miasta nie radzą sobie z dłużnikami

 • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    19 kwietnia 2012 - 07:24
Miasta nie radzą sobie z dłużnikami

Nic nie daje straszenie wpisem do Krajowego Rejestru Dłużników, nie skutkują sądowe nakazy zapłaty ani egzekucje komornicze. Miasta nie wiedzą, jak zmusić lokatorów do płacenia czynszu.
Pomysł odpracowania długu przez lokatorów też się nie sprawdza. Najczęściej nikt się nie zgłasza. Jeśli już znajdą się chętni, to szybko rezygnują – pisze „Dziennik Łódzki”.

Sieradz wycofał się z pomysłu odpracowania długu przez lokatorów, bo w trakcie testowania tej formy odzyskania przez miasto pieniędzy za czynsz, większość dłużników już po miesiącu uciekała na zwolnienia lekarskie.

W Głownie, na 28 lokatorów, którym zaproponowano odpracowanie długu, zdecydowało się trzech. Tymczasem w Aleksandrowie Łódzkim, pomimo wcześniejszych niepowodzeń, znów chcą wprowadzić takie rozwiązanie.

Ma rozpocząć się malowanie klatek schodowych. Dłużnicy mają sami zapewnić sobie odzież roboczą, podpiszą umowę-zlecenie i dostaną za pracę 15 zł brutto za godzinę. 70 proc. tej kwoty pójdzie na długi, reszta trafi do kieszeni pracowników – pisze „Dziennik Łódzki”.

Więcej na ten temat tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • e-rzecznik Ober-Haus, 2012-04-22 18:22:32

  Aby skutecznie ściągać te długi potrzebne są zmiany w ustawie. Innej drogi nie ma.
 • Długowłosa, 2012-04-19 10:34:40

  trudno sobie poradzić z czymś takim...
 • BCU, 2012-04-19 08:49:01

  NIE RADZĄ SOBIE-TO PRAWDA!!!