Miasta nie radzą sobie z dłużnikami

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 19-04-2012
  • drukuj
Nic nie daje straszenie wpisem do Krajowego Rejestru Dłużników, nie skutkują sądowe nakazy zapłaty ani egzekucje komornicze. Miasta nie wiedzą, jak zmusić lokatorów do płacenia czynszu.
Miasta nie radzą sobie z dłużnikami
Pomysł odpracowania długu przez lokatorów też się nie sprawdza. Najczęściej nikt się nie zgłasza. Jeśli już znajdą się chętni, to szybko rezygnują – pisze „Dziennik Łódzki”.

Sieradz wycofał się z pomysłu odpracowania długu przez lokatorów, bo w trakcie testowania tej formy odzyskania przez miasto pieniędzy za czynsz, większość dłużników już po miesiącu uciekała na zwolnienia lekarskie.

W Głownie, na 28 lokatorów, którym zaproponowano odpracowanie długu, zdecydowało się trzech. Tymczasem w Aleksandrowie Łódzkim, pomimo wcześniejszych niepowodzeń, znów chcą wprowadzić takie rozwiązanie.

Ma rozpocząć się malowanie klatek schodowych. Dłużnicy mają sami zapewnić sobie odzież roboczą, podpiszą umowę-zlecenie i dostaną za pracę 15 zł brutto za godzinę. 70 proc. tej kwoty pójdzie na długi, reszta trafi do kieszeni pracowników – pisze „Dziennik Łódzki”.

Więcej na ten temat tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Aby skutecznie ściągać te długi potrzebne są zmiany w ustawie. Innej drogi nie ma.

e-rzecznik Ober-Haus, 2012-04-22 18:22:32 odpowiedz

trudno sobie poradzić z czymś takim...

Długowłosa, 2012-04-19 10:34:40 odpowiedz

NIE RADZĄ SOBIE-TO PRAWDA!!!

BCU, 2012-04-19 08:49:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE