PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto pomaga w budowie domków jednorodzinnych

  • GK    16 sierpnia 2012 - 20:38
Miasto pomaga w budowie domków jednorodzinnych

Kilkanaście rodzin prawdopodobnie już w przyszłym roku będzie mogło wprowadzić się do nowych domów, jakie Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, wybuduje na osiedlu Ocice.
– Pomysł z budową osiedla domków jednorodzinnych jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Mamy już jedno takie osiedle „W Margaretkach”, ale coraz częściej mieszkańcy dopytują o budowę i sprzedaż kolejnych domów, bo wolą kupić niż budować od podstaw – mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Jak informuje tarnobrzeski magistrat, w ramach inwestycji miasto wniosło jako aport do TTBS blisko jeden hektar gruntów położonych właśnie na osiedlu Ocice.

– Na tym terenie będziemy mogli postawić około 14-16 domków. Wszystko zależy od tego czy będziemy budować szeregówki czy domy wolnostojące. Na razie robimy rozeznanie odnośnie zapotrzebowania wśród mieszkańców. W zależności od preferencji będziemy budować domy np. o powierzchni od 110 do 140 metrów kwadratowych – mówi Stanisław Żmuda, prezes TTBS.

Jak wyjaśnia prezes, jeszcze w tym roku TTBS chce przeprowadzić całą procedurę, tak aby budowa mogła ruszyć na wiosnę, a w jesieni domy były gotowe do zamieszkania.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.