PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto Poznań przejęło spółkę PKS Poznań

  • PAP    13 października 2010 - 19:22

Miasto Poznań przyjęło ofertę Skarbu Państwa dotyczącą nieodpłatnego zbycia akcji spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Poznaniu S.A.
Poznań przyjął ofertę nieodpłatnego zbycia akcji spółki PKS w Poznaniu S.A. Umowę w sprawie przejęcia spółki podpisał w środę w Warszawie prezydent miasta. Na razie nieznane są plany Poznania względem spółki. Wiceprezydent Mirosław Kruszyński powiedział w środę PAP, że przygotowany będzie plan restrukturyzacyjny. 

"Wystosowałem już pismo do prezesa spółki o to, aby wpisał nowego właściciela do księgi akcyjnej. W momencie, gdy będziemy mogli formalnie władać spółką, zdiagnozujemy sytuację w niej panującą. Na tej podstawie rozpoczniemy przygotowanie koncepcji restrukturyzacji, by w ciągu ośmiu miesięcy zamknąć to uchwałą rady miasta" - powiedział.

W grudniu 2009 roku na przejęcie PKS zgodziła się poznańska rada miasta. Władze Poznania zapewniły wówczas, że nie będzie to stanowiło obciążenia finansowego dla budżetu miasta.

W PKS Poznań pracuje ponad 300 osób. Spółka dysponuje ok. 4 ha gruntów leżących w centrum Poznania, na którym położony jest dworzec, a także dworcami w czterech innych wielkopolskich miastach: w Nowym Tomyślu, Szamotułach, Śremie i Obornikach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.