PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto przejęło udziały Żeglugi Szczecińskiej

  • PAP    21 września 2011 - 20:18
Miasto przejęło udziały Żeglugi Szczecińskiej

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad podpisał w środę umowę z prezydentem Szczecina dotyczącą nieodpłatnego przekazania na rzecz miasta udziałów w spółce Żegluga Szczecińska. Akcje warte są 3,7 mln zł - podał resort w komunikacie.
W komunikacie poinformowano, że minister Grad podpisał też umowę z członkami zarządu związku gmin Podradomska Komunikacja Samochodowa. W jego skład wchodzi: gmina Szydłowiec, Orońsko, Kowala, Skaryszew, Gózd, Zwoleń, Jastrzębia i Jedlnia Letnisko. Na mocy umowy przekazane zostały nieodpłatnie 180 tys. akcji w spółce PKS w Radomiu. Łączna wartość papierów to 9 mln zł.

Nowi właściciele PKS Radom i Żeglugi Szczecińskiej zobowiązali się do przedstawienia w ciągu najbliższych 8 miesięcy, 5-letniego planu rozwoju spółek.

"Umowa nieodpłatnego przekazania udziałów PKS w Radomiu na rzecz samorządu lokalnego to już 47 pomyślnie zakończony proces komunalizacji w branży przewozów osobowych od początku 2008 r. W przypadku Żeglugi Szczecińskiej, to druga komunalizacja spółki z branży morskiej w tym czasie" - poinformował resort skarbu w komunikacie.

Od początku tej kadencji minister skarbu wydał zgodę na nieodpłatne przekazanie samorządom akcji 69 spółek. Dla porównania w latach 2005-2007 4 spółki zostały przekazane samorządom, a w latach 2001-2005 ani jedna.

Jak informuje MSP, program przekształceń własnościowych ma na celu zapewnienie rozwoju i restrukturyzacji spółek Skarbu Państwa, tak aby mogły one efektywnie i rzetelnie świadczyć swoje usługi oraz lepiej służyć społecznościom lokalnym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.