PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto sprzedaje klub piłkarski

  • pt    31 marca 2017 - 10:59
Miasto sprzedaje klub piłkarski
Prezydent Wojciech Lubawski tłumacząc decyzję o szybkiej sprzedaży przyznał, że spółka Korona „balansuje na granicy egzystencji” (fot. korona.pl)

Kieleccy radni po długiej dyskusji zgodzili się na sprzedaż akcji Korony Kielce niemieckiemu inwestorowi.
Nabywcą piłkarskiej spółki będzie Phoenecia Burdenski Investment GmbH z miasta Stuhr.

Za 72 proc. akcji nabywca 3,7 mln zł. Wpłata pierwszej z trzech równych rat ma nastąpić w dniu przejęcia klubu, a ostatniej – trzy miesiące później – informuje Gazeta Wyborcza.

Nowy inwestor gwarantuje, że w nazwie zostanie „Korona Kielce” oraz że nie przeniesie siedziby spółki przez 25 lat. Z kolei miasto zapewnia, że przez pięć lat będzie wykupywało w klubie usługi promocyjne za 2,5 mln zł rocznie.

Pierwsza transza ma trafić do klubu po 1 kwietnia 2017 r.

Prezydent Wojciech Lubawski tłumacząc decyzję o szybkiej sprzedaży, przyznał, że spółka Korona „balansuje na granicy egzystencji”.

Kielce mają 100 procent udziałów w Koronie, ale od dłuższego czasy próbują znaleźć inwestora. Jesienią ub. roku głośny było o podpisaniu umowy z formą z Senegalu. Ostatecznie Senegalczycy nie wpłacili pieniędzy w wyznaczonym terminie i umowę rozwiązano.

-  Nasz klub ma najniższy budżet w Polsce. Gdyby inwestor chciał oprzeć działalność na tych 2,5 mln zł rocznie, to musiałby oszaleć. A on ma najwyższe cele, chce grać w pucharach. W jego interesie jest, żeby ta spółka była na topie – podkreślał prezydent Kielc.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-03-31 14:51:44

    Heil, cieszy nas ta ekspansja niemieckiego kapitału w Polsce - Angela Merkel na posiedzeniu niższej izby parlamentu!