Miasto sprzedaje klub piłkarski

Kieleccy radni po długiej dyskusji zgodzili się na sprzedaż akcji Korony Kielce niemieckiemu inwestorowi.
Miasto sprzedaje klub piłkarski
Prezydent Wojciech Lubawski tłumacząc decyzję o szybkiej sprzedaży przyznał, że spółka Korona „balansuje na granicy egzystencji” (fot. korona.pl)

Nabywcą piłkarskiej spółki będzie Phoenecia Burdenski Investment GmbH z miasta Stuhr.

Za 72 proc. akcji nabywca 3,7 mln zł. Wpłata pierwszej z trzech równych rat ma nastąpić w dniu przejęcia klubu, a ostatniej – trzy miesiące później – informuje Gazeta Wyborcza.

Nowy inwestor gwarantuje, że w nazwie zostanie „Korona Kielce” oraz że nie przeniesie siedziby spółki przez 25 lat. Z kolei miasto zapewnia, że przez pięć lat będzie wykupywało w klubie usługi promocyjne za 2,5 mln zł rocznie.

Pierwsza transza ma trafić do klubu po 1 kwietnia 2017 r.

Prezydent Wojciech Lubawski tłumacząc decyzję o szybkiej sprzedaży, przyznał, że spółka Korona „balansuje na granicy egzystencji”.

Kielce mają 100 procent udziałów w Koronie, ale od dłuższego czasy próbują znaleźć inwestora. Jesienią ub. roku głośny było o podpisaniu umowy z formą z Senegalu. Ostatecznie Senegalczycy nie wpłacili pieniędzy w wyznaczonym terminie i umowę rozwiązano.

-  Nasz klub ma najniższy budżet w Polsce. Gdyby inwestor chciał oprzeć działalność na tych 2,5 mln zł rocznie, to musiałby oszaleć. A on ma najwyższe cele, chce grać w pucharach. W jego interesie jest, żeby ta spółka była na topie – podkreślał prezydent Kielc.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Heil, cieszy nas ta ekspansja niemieckiego kapitału w Polsce - Angela Merkel na posiedzeniu niższej izby parlamentu!

Prof. Glass, 2017-03-31 14:51:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE