PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto wygrywa spór o in-house w gospodarce odpadami

  • pt    24 kwietnia 2017 - 09:19
Miasto wygrywa spór o in-house w gospodarce odpadami
Gorzów ma możliwość procedowania zamówienia z wolnej ręki w trybie in-house ze spółką Inneko RCS. (fot. gorzow.pl)

Miasto Gorzów Wielkopolski będzie mogło powierzyć usługi związane z utrzymaniem czystości i przejezdności dróg w Gorzowie spółce Inneko RCS, będącej spółką córką Inneko. Taką decyzję podjęła Krajowa Izba Odwoławcza.
• Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła w całości odwołanie w sprawie przetargu na gospodarkę odpadami w Gorzowie.

• Skargę złożyła spółka Eneris Surowce.

• Miasto ma możliwość procedowania zamówienia z wolnej ręki w trybie in-house ze spółką Inneko RCS.

Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła rozstrzygniecie w którym oddaliła w całości odwołanie wniesione przez firmę Eneris Surowce.

To rozstrzygnięcie daje miastu możliwość procedowania zamówienia z wolnej ręki w trybie in-house ze spółką Inneko RCS.

- Wkrótce wznowione zostaną negocjacje w tym zakresie, tak aby po ich zakończeniu podpisać umowę na realizację zadania – informuje gorzowski urząd.

Przepisy umożliwiające udzielenie takiego zamówienia, w trybie tzw. in-house, zostały wprowadzone do ustawy Prawo zamówień publicznych w styczniu br. Spółka Inneko RCS, jako pierwsza w Polsce, postanowiła skorzystać z tego trybu udzielenia zamówienia właśnie dla spółki specjalnie utworzonej w celu realizacji wspomnianego zadania.

Taka decyzja gorzowskiego urzędu została zaskarżona przez Eneris Surowce, która wniosła odwołanie do KIO.

Rozstrzygnięcie potwierdziło prawidłowość działań i procedur zarówno zamawiającego czyli miasta Gorzów Wlkp. jak i Inneko podejmowanych wraz ze spółką córką Inneko RCS.

Warto dodać, że po stronie odwołującego Eneris Surowce oraz podmiotu, który zgłosił przystąpienie po stronie odwołującego, tj. Polskiej Izby Gospodarki Odpadami występowały jedne z najbardziej znanych kancelarii prawniczych w kraju.

Firma Eneris Surowce ma możliwość złożenia skargi na rozstrzygnięcie odwołania przez Krajową Izbę Odwoławczą do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Bruno, 2017-04-24 16:25:12

    Do Dobra zmiana: Ocenimy PO efektach! Może coś o Wiedniu napiszesz? Tam komunalne, a hula aż miło!
  • Dobra zmiana, 2017-04-24 11:44:22

    Następnym krokiem do osiągnięcia unijnych standardów zarządzania gospodarką odpadami - powinno być ustalenie w skali kraju sieci publicznych zakładów - tak aby zbliżyć się do na przykład szwedzkiego wzorca - polskieradio.pl/42/5107/Artykul/1608875,Czy-bezprzetargowa-procedura-wywozu-smieci-to-upade...k-branzy-smieciowej  rozwiń